Rub a líc diet

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 7  
Sdílet
| Poslat odkaz

Zjevné i skryté tváře moderní doby zkoumá Iveta Toušlová. Připravili: A. Vebrová, A. Derzsiová, J. Šajmovič, A. Müllerová a I. Toušlová

Protagonisté tohoto dílu

Veronika Jeníková
Veronika Jeníková

herečka

„Dozvíte se, že herečka Veronika Jeníková bojovala před lety s nadváhou za pomoci šlehačky. Prozradíme vám, zda uspěla či ne nebo jak se její kolegyně Lenka Kořínková propracovala ke své originální kytičkové a zvířátkové dietě.“

Jiří Kadlus
Jiří Kadlus

hudebník

„Představíme vám i svérázného muzikanta Jiřího Kadluse a jeho cestu ke snížení nadváhy. Lékaři mu kdysi spočítali, že ve svém těle nahromadil celkem 26 kilo sádla. Aby věděl, jak to vypadá, nechal si ho právě tolik v jednom řeznictví navážit a chodil s ním pro představu hodiny po městě.“

Přehnaná touha po krásném těle se však může člověku také nepěkně vymknout z ruky. Další příběhy proto budou na téma mentální anorexie a bulimie. Studie ukazují, že až 30 % redukčních diet může vyústit v poruchu přijmu potravy. 10 % z lidí postižených tímto onemocněním umírá.

V neposlední řadě vám prozradíme, jak se ve formě udržují světové celebrity jako například Madonna, a jaké diety se dnes dají držet. Například díky krabičkovým dietám mám Česká republika opět jedno světové prvenství, a to největší hustotu firem zabývajících se krabičkovou dietou na počet obyvatel. Mimochodem, tušíte, kde se tento fenomén dneška zrodil? Známe odpověď.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • Obezita dělá problémy, lékaři divy

  29. 1. 2013

  Praha – Nejen, že se medicína přizpůsobuje novým technologickým trendům, reaguje i na zvyšující se problém obezity. Operatéři, kteří se specializují na takzvané bandáže žaludku, dnes umějí doslova divy. Řešili třeba případ pacienta, kterému se díky své tloušťce dařilo několik let maskovat nádor na noze. Loni o něj konečně přišel. Vzhledem k tomu, že pacient vážil skoro čtvrt tuny, provedli mu lékaři i takzvaný žaludeční bypass, naštěstí úspěšně.

 • Lékaři varují: Diety bez dohledu odborníka spíše škodí

  19. 5. 2012

  Praha – Česká republika se stejně jako další západní země potýká s epidemií obezity. Lidí, kteří trpí nejvyšším stupněm, je v populaci jeden a půl procenta. Nicméně problém s větší hmotností má až čtyřicet procent lidí, což je pro obchodníky velká cílová skupina. Mnohé firmy totiž zjistily, že hubnutí je velký byznys, a zaznamenávají neustále rostoucí zájem o své preparáty. Oblibu si poslední dobou získala tzv. krabičková dieta, která mnoha lidem pomáhá změnit stravovací návyky. Obezitologové ale varují, že většina investic do zázračných metod a pilulek jsou vyhozené peníze. Hubnout by měli lidé vždy pod dohledem odborníka, aby si ještě víc neuškodili. Když zůstanou se závažným váhovým problémem sami, většinou po ukončení diet ještě ztloustnou.

 • Extrémně obézní lidé by se měli léčit v XXL centrech

  16. 5. 2012

  Praha - Extrémně obézní lidé by se podle České obezitologické společnosti měli léčit v takzvaných XXL centrech. Vedle léčby obezity by jim tam odborníci poskytli péči i v dalších oborech medicíny, například v gynekologii, zubním lékařství nebo ortopedii.

 • Bulimie a mentální anorexie ohrožují už 12leté dívky

  6. 4. 2012

  Ostrava - Stále více dívek podstupuje kvůli váze drastické diety, často v kombinaci se záchvaty přejídání. Se svými problémy se ovšem často nesvěří nebo si je ani neuvědomují, anorexie i bulimie jsou přitom velmi nebezpečné choroby. V Česku jsou nejohroženější dívky ve věku od 12 do 22 let, kdy jich onemocní asi šest procent. Lékaři v brněnské fakultní nemocnici využívají ke zjištění nemocí spojených s poruchami příjmu potravy laboratorní analýzu, která přesně ukáže stav pacientky. Více v magazínu Tep, v sobotu v 10:33 na ČT24.

 • Bulimie a mentální anorexie jsou hrozbou pro stále mladší dívky

  6. 4. 2012

  Ostrava - Drastické hubnutí, často v kombinaci se záchvaty přejídání. Mentální anorexie a bulimie postihuje v Česku stále mladší dívky. Problémy ale často popírají, nebo si je neuvědomují. V brněnské fakultní nemocnici využívají lékaři laboratorní analýzu, která ukáže jejich stav. Léčila se tam i Adéla Rýparová z Frýdku-Místku.

Diskuse diváků
 • 21. 7. 2015 09:57

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • František Toman 6. 4. 2015 20:28

  Sexy postava paní Toušlové

  Paní Iveta Toušlová má v upoutávce velice sexy oblečení, je fakt že na to má postavu. Musím u…

 • Maruska 21. 8. 2013 22:14

  pri sledovani poradu mi behal mraz po zadech. Muj muz, USAF, ztravil uplynuly …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 39 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST  HD
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu