aneb 25 let příběhů v písních Michala Horáčka (2012). Koncert ze Státní opery Praha k 60. narozeninám vynikajícího českého spisovatele, esejisty, novináře, textaře, básníka, producenta a vystudovaného antropologa. Režie V. Polesný

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Spisovatel, básník, esejista, hazardní hráč, kulturní antropolog a především výjimečný textař Michal Horáček. K významnému životnímu jubileu se před dvěma lety jeho přátelé rozhodli věnovat mu zvláštní dárek: dva koncerty, rekapitulující to nejlepší z jeho tvorby. Tyto koncerty se uskutečnily v nádherném prostředí Státní opery Praha.

Diváky čekalo jevištně koncipované pásmo v unikátní scénografii a plné osobitých interpretací jednotlivých písní. Tento hudební počin ozdobily špičky české i slovenské hudební scény, které jsou s Horáčkovými písňovými příběhy neodmyslitelně spojeni – Richard Müller, Vojtěch Dyk, Jana Kirschner, Michael Kocáb, Lucie Bílá, Lenka Nová, Jarda Traband Svoboda, Aneta Langerová, František Segrado, Lucia Šoralová, Ondřej Ruml, Naďa Válová, Matěj Ruppert a pochopitelně nejbližší Horáčkův spolupracovník Petr Hapka. Podobně neobyčejná sestava interpretů se na jednom jevišti dosud nesešla, a takto ucelené dílo Michala Horáčka bylo interpretováno vůbec poprvé. Orchestr byl pro tuto výjimečnou příležitost sestavený z vynikajících instrumentalistů. Pod vedením Matěje Benka se představili mimo jiné muzikanti Ondřej Brzobohatý, Petr Malásek, Robert Balzar, František Kop, Michal Pavlíček a další.

foto: František Chytil

Michal Horáček
spisovatel, textař, básník a producent

Michal Horáček

* 23. 7. 1952


Stopáž53 minut
Rok výroby 2012
ŽánrHudba