Zlínský festivalový galavečer 2012

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 18  
Sdílet
| Poslat odkaz

Záznam galavečera 52. ročníku Zlín Film Festivalu věnovaný geniální filmové hudbě Zdeňka Lišky. Na programu udílení cen vítězným snímkům a slavné české filmové melodie v podání Filharmonie Bohuslava Martinů. Účinkují: J. Šulcová, S. Valentová, J. Zíma, J. Lábus, P. Janečková, P. Alvarez Šimková a další. Moderuje J. Čenský. Režie P. Soukup

Zlín film festival – 52. Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež vyvrcholí slavnostním večerem s předáváním cen vítězným snímkům. Program galavečera je letos věnován 90. výročí narození hudebního skladatele Zdeňka Lišky. V průběhu večera zazní melodie ze známých českých filmů, k nimž Zdeněk Liška složil hudbu. Hraje Filharmonie Bohuslava Martinů. Účinkují: Jana Šulcová, Jana Švandová, Soňa Valentová, Jiří Zobač, Patricie Janečková, Petra Alvarez Šimková a další. Moderuje Jan Čenský. Režie Petr Soukup.

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • Cenu zlínského festivalu převzal Jiří Lábus i tvůrci vítězných filmů

  1. 6. 2012

  Slavnostním ceremoniálem ve zlínském Kongresovém centru v pátek vyvrcholil dvaapadesátý ročník Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež. Festivalové ceny na něm převezali tvůrci nejúspěšnějších filmů a také herec Jiří Lábus. Festival však bude pokračovat i další den. Záznam ceremoniálu odvysílá Česká televize na svém druhém programu v sobotu ve 20 hodin.

 • Zlatý střevíček za Smrt superhrdiny. Druhý obuje Slavná pětka

  1. 6. 2012

  Zlín – Čtyři ceny, včetně Zlatého střevíčku za nejlepší hraný film pro mládež, si z 52. ročníku Film Festivalu Zlín odveze irsko-německý snímek Smrt superhrdiny. Zlatý střevíček v kategorii hraných snímků pro děti "obuje" německý titul Slavná pětka. Nejlepším animovaným filmem byla vyhlášena Povídka z přístavu, která zastupovala na mezinárodní přehlídce japonskou kinematografii.

Diskuse diváků
 • Svatopluk Vaculík 3. 6. 2012 17:06

  Zdeněk Liška

  Vážení, chci se zeptat, proč na včerejším galavečeru ve Zlíně nezazněla také hudba k 30 případům majo…

 • Miloš Vejvoda 3. 6. 2012 15:34

  Jasně, že světoznámý!

  Zdeněk Liška nejen že byl světoznámý, on je světoznámý i nadále. Ve světě je často srovnáván s t…

 • Milan R 3. 6. 2012 11:32

  "SVETOZNAMY" hudebni skladatel Zdenek Liska?

  To si doufam delate z nas srandu, to uz by byli lepsi vtipy svetove prosluleho…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 61 minut – Rok výroby: 2012 – P
Žánr: Zábava
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje
Související pořady