Návraty dokumentaristů

Jan Mudra

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2  
Sdílet
| Poslat odkaz

60 Režisér se znovu setkává se svými spolužáky z ostravského gymnázia a bilancuje: Jak jsme prožili posledních dvacet let a co nás – padesátníky – ještě čeká?

Jak pokračovaly příběhy lidí a míst, které už před lety stály filmařům za pozornost? Jan Mudra se rozhodl vrátit se ke svým spolužákům z jednoho ostravského gymnázia, se kterými před 33 lety maturoval. V roce 1993 o nich točil první dokument, který se týkal životních pocitů třicátníků pár let po revoluci. A co dnes, po dalších dvaceti letech? Jsou stejní, anebo se změnili? Jaké životní překážky museli překonat? Jaké to pro ně je, být čerstvým padesátníkem? Seznámíme se tak s optičkou Jarkou, která nikdy neopustila svoje povolání. S Evou, která už roky statečně bojuje s roztroušenou sklerózou. S Jirkou, který se zabývá životností kotlů v elektrárnách. S lékařem Víťou, který vždy vynikal ve všech předmětech, své spolužáky doučoval a je hluboce věřící. Petr byl dvacet let spolumajitelem a generálním ředitelem velké výrobní firmy. Jak je na tom dnes? Výtvarnice Iva je keramičkou a návrhářkou interiérů. Láďa zase ředitelem servisu zákaznického oddělení velké firmy. Irena si jako vystudovaná ekonomka vyzkoušela vlastní podnikání. Vynikající tlumočnici Katku čekalo v pokročilém věku jedno milé překvapení. Tomáš, který dnes učí na základní škole, se musel vyrovnávat s následky mozkové příhody. Jaké byly další důležité křižovatky jejich soukromých i profesionálních drah? Jak překonali zklamání, jaké šťastné obraty zažili a co se nakonec po padesátce ukázalo jako to nejpodstatnější?

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Dagmar Nosková 17. 6. 2014 10:55

  Cirhosa jater a nádor

  Mému bratrovi diagnostikovali cirhosu jater a nádor na játře.Nedávají mu žádnou šanci. Já věří…

 • lucciee23 6. 5. 2014 20:10

  nelze prehrat

  Rada bych se na to podivala... je nejaka moznost??

 • Pavla Kopecká 2. 9. 2013 13:42

  breussova metoda

  Tato metoda je velice zajímavá. Právě teď jsem se dozvěděla, že můj otec má rakovinu plic a léka…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST  HD
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Kdo je…
Jan Mudra
Jan Mudra

dokumentarista

* 5. 10. 1960