Zahrada pod lupou

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

EKO-BIO ZAHRADA

Ekologické hnojivo – kostivalová jícha

6. 9. 2012

Kostival v sobě hromadí látky, které jsou obzvlášť cenné teď na podzimní hnojení. Hlavně draslík, který zpevňuje pletiva rostlin, a vápník. Příprava výživného nálevu je velmi jednoduchá. Rostlinu vyrýpneme i s kořenem a celou nastříháme do nádoby. Nádobu naplníme do dvou třetin kostivalem a dolijeme vodou.

Rostliny pěstujeme protože mají sladké plody. Květiny, protože tak nádherně barevné září na zahradě. Všichni ovšem nesnášíme plevel. Pro někoho může být ale právě plevel tím největším drahokamem jeho zahrady.

Ekologické hnojivo – kostivalová jícha„Když se podíváte na tento záhonek, máte pocit, že je hodně zaplevelený. Je tady tykev hokkaido, meduňka, lichořeřišnice, ale zbytek samý plevel,“ ukazuje svůj záhon Eva Hauserová, zahradnice a spisovatelka. „Tyhle rostliny jsou vesměs kostival lékařský. Je to krásná bylina. Vidíte tady ty nádherné modrofialové kvítky. V minulosti sloužila jako léčivka. Ještě dneska si z ní samozřejmě můžete dělat obklady třeba na rány,“ popisuje svůj oblíbený „plevel“ Eva.

Ekologické hnojivo – kostivalová jíchaHlavně na vlhkých pozemcích je hodně těžké se kostivalu zbavit, ale my bychom se ho ani zbavovat neměli. Kostival totiž může fungovat jako výborné hnojivo, které může nahradit hnojení průmyslovými přípravky.

Ekologické hnojivo – kostivalová jícha„Až ho vyrýpnu, tak vám ukážu, jak má veliký kořen. Já jsem ho přesekla, ale má veliký, dlouhý kořen. Tím kořenem si tahá hluboko z půdy živiny. Tím je jedinečný. Takových rostlin je málo, třeba ještě kopřiva,“ ukazuje Eva Hauserová vyrytou rostlinu kostivalu. Kostival v sobě hromadí látky, které jsou obzvlášť cenné teď na podzimní hnojení. Hlavně draslík, který zpevňuje pletiva rostlin, a vápník.

Ekologické hnojivo – kostivalová jíchaPříprava výživného nálevu je velmi jednoduchá. Rostlinu vyrýpneme i s kořenem a celou nastříháme do nádoby. Nádobu naplníme do dvou třetin kostivalem a dolijeme vodou. Ne až po okraj, protože kostivalová jícha bude kvasit a bublat. Nádobu raději zakryjeme, víko je vhodné podložit třeba kousky dřeva, aby byl zabezpečen přístup vzduchu.

Celý proces bude trvat tak 5 týdnů. Hotová jícha sice není úplně příjemně cítit, ale je to skvělé ekologické hnojivo.

Autor: Eva Hauserová, spisovatelka a bioložka

Stopáž: 23 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST  HD
Žánr: Vzdělávání
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.