Final Fantasy VII: Advent Children

Vítejte ve fantazijním světě, kde se potkávají futuristické technologie a souboje na meče. Japonský počítačově animovaný film volně navazující na stejnojmennou kultovní videohru (2005). Režie Tecuja Nomura (V anglickém znění s titulky)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Série japonských videoher v žánru RPG Final Fantasy se těší široké mezinárodní popularitě. Jedna z nejúspěšnějších multimediálních franšíz na světě čítá jen v hlavní sérii již čtrnáct pokračování, k čemuž se pojí ještě řada vedlejších titulů a spin-offů. Mezi jednu z charakteristických vlastností Final Fantasy patří velký důraz na dramatičnost, kterou přinášejí četné neinteraktivní předrenderované střihové sekvence. Kvůli nim dokonce fanoušci o sérii s nadsázkou mluví jako filmech prokládaných videoherními pasážemi. Není tedy nikterak překvapivé, že se tvůrci v čele se zastřešující společností Square Enix zkusili vydat směrem počítačově vytvářených celovečerních filmů.

Po komerčním fiasku vlajkového projektu Final Fantasy: Esence života, který si z videoherní série vypůjčil pouze název, ale příběhem i dějištěm s ní neměl nic společného, se filmového rozšíření dočkala i tematická linie sedmého dílu videoher. Diváci se tak setkávají s hlavními postavami videoher v novém příběhu ze světa, kde se prolínají prvky fantasy a science fiction s estetikou japonských mainstreamových komiksů. Final Fantasy VII: Advent Children z hlediska svého stylu představuje pastiš esenciálních motivů a stylových prvků charakteristických pro japonskou fantastiku. Odkazy k historii, mytologií a mysticismu Východu i Západu se prolínají s melodramatickým naivismem i patetickou pompézností, zatímco nadlidští gerojové s tvářemi rozervaných teenagerů bojují proti lidským i nadpřirozeným protivníkům.

Film vznikl ve dvou dabingových variantách – japonské a mezinárodní anglické, kterou uvádí Česká televize.

Originální názevFinal Fantasy VII: Advent Children
Stopáž101 minut
Rok výroby 2005
 P T
ŽánrFilm