Kouzlo písečných dun a obdivuhodná proměna palmových hájů v centru moderní společnosti západního střihu. Španělský dokumentární cyklus

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Arabský poloostrov je jedním z nejteplejších míst na Zemi. Na tomto území teploty často překračují padesát stupňů Celsia. Tamním obyvatelstvem zmítá střet dvou mentalit, jedna se chce stát součástí pokroku, ta druhá hledí očima islámu zpět do minulosti.

Naši cestovatelé už ze syrského Damašku urazili k branám Ománu přes tři tisíce šest set kilometrů. Nyní navštíví oblast Zufáru, překonají část pouště Rub al-Chálí, navštíví města Nizwa a Maskat, odkud budou pokračovat až ke Spojeným arabským emirátům.

V Dubaji usednou do vrtulníku k lákavé vzdušné prohlídce, a ze vzduchu tak spatří umělé ostrovy ve tvaru palmy. Nabydou dojmu, že v Emirátech se islám přeměnil v nástroj k tvorbě moderní společnosti, kde luxus pronikl hluboce do duší kočovných beduínů, kteří ještě před padesáti lety měli sotva stádo velbloudů a pár koz. Bývalé oázy tam dnes nahradily obří nákupní centra, komfortní budovy a všudypřítomná klimatizace.

Originální názevJourney to Arabia
Stopáž55 minut
Rok výroby 2009
 )D( ST
ŽánrDokument