Heydrich - konečné řešení (22/44)

Východní vítr

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 7  
Sdílet
| Poslat odkaz

Parašutisté nesměřovali na naše území pouze z Británie. Výsadkářská skupina S1 a sedmnáctiletý Mirek Svoboda, jehož otec velí v Buzuluku nové armádě (2012). Režie J. Podlipný

Daleko u ruského Buzuluku se počátkem roku 1942 rodila další československá zahraniční armáda. Velitelem se stal podplukovník Ludvík Svoboda. Zatímco jeho jednotka posléze vstoupila do prvních bojů, na Moravě do života jeho rodiny a hlavně sedmnáctiletého syna Mirka zasáhly osudy parašutistického výsadku S1 ze Sovětského svazu. Příběh této skupiny se překrýval s působením Heydricha u nás. V září 1941 byla vysazena u Dřínova na Kroměřížsku, v květnu 1942 byl zatčen poslední její člen. Žel její příběh není jen příběhem statečnosti, ale také zrádcovství, a to i mezi parašutisty.

Psalo se v tisku

Další zprávy…

Zajímavosti z archivu

» Domácí odboj na jaře 1945

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Frantisek Novotny 11. 6. 2012 22:21

  Hodnoceni

  Dokument me nadchl z duvodu velkeho mnozstvi ziskaneho historickeho materialu, vypovedi ucastniku a pametniku a dost objektivniho historickeho nadhledu. Velmi me prekvapila detailni prace jednotlivych badatelu a mimoradne dobre uvedeni do atmosfery doby. Byl jsem zvykly na informace o atentatu zabarvene hodne ideologicky. Zde uvadene zpracovani je pro me v mnohem nove a velmi zajimave.

 • Hana Černá 11. 6. 2012 16:31

  Nezáživný seriál?

  Podle mého názoru tento seriál patří ke skvostům současné produkce ČT. Chtěla bych vyjádřit uznání a poděkování všem jeho tvůrcům za zprostředkování svědectví o skutečnostech, které by rozhodně neměly být zapomenuty, ať už se jedná o příklady absolutního hrdinství nebo zrůdné bestiality, jakožto memento pro generaci naši i příští.

 • Kuk 5. 2. 2017 11:30

  Hana Kroupova

  Velice zajimava osobnost..zajimalo by me, jak to s ni bylo. Ochotne pomahala i…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Seriál | Dokument