Heydrich - konečné řešení (21/44)

Dopadení zrádce X

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2  
Sdílet
| Poslat odkaz

Agent A-54 a poslední z Tří králů. Paul Thümmel a Václav Morávek. Nejschopnější agenti, nejstatečnější odbojáři a parašutisté. Osudy legend se prolínají a naplňují (2012). Režie J. Fiedor

Paul Thümmel, údajně největší agent české špionáže, a štábní kapitán Václav Morávek, nejmladší a nejtroufalejší člen legendární odbojové skupiny Tři králové. Také jejich osudy se naplnily v protektorátní éře Reinharda Heydricha. Thümmela jako zrádce v řadách německé rozvědky se podařilo gestapu odhalit a zatknout brzy po Heydrichově příchodu do Prahy. Byl však ještě propuštěn a dál plnil roli agenta. Teprve druhé jeho zatčení v únoru 1942 se agentovi A-54 stalo osudné. A také naplnilo dramatický osud Václava Morávka, posledního z Tří králů, který byl ještě na svobodě. Přestřelka, při které Morávek 21. března 1942 padl, zdramatizovala i osudy parašutistů. U Morávka byla nalezena fotka zatím neznámého mladíka z Pardubic. Jednoho z našich hrdinů, Josefa Valčíka.

Psalo se v tisku

Další zprávy…

Zajímavosti z archivu

» Domácí odboj na jaře 1945

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Frantisek Novotny 11. 6. 2012 22:21

  Hodnoceni

  Dokument me nadchl z duvodu velkeho mnozstvi ziskaneho historickeho materialu, vypovedi ucastniku a pametniku a dost objektivniho historickeho nadhledu. Velmi me prekvapila detailni prace jednotlivych badatelu a mimoradne dobre uvedeni do atmosfery doby. Byl jsem zvykly na informace o atentatu zabarvene hodne ideologicky. Zde uvadene zpracovani je pro me v mnohem nove a velmi zajimave.

 • Hana Černá 11. 6. 2012 16:31

  Nezáživný seriál?

  Podle mého názoru tento seriál patří ke skvostům současné produkce ČT. Chtěla bych vyjádřit uznání a poděkování všem jeho tvůrcům za zprostředkování svědectví o skutečnostech, které by rozhodně neměly být zapomenuty, ať už se jedná o příklady absolutního hrdinství nebo zrůdné bestiality, jakožto memento pro generaci naši i příští.

 • Kuk 5. 2. 2017 11:30

  Hana Kroupova

  Velice zajimava osobnost..zajimalo by me, jak to s ni bylo. Ochotne pomahala i…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Seriál | Dokument