Televizní akademie - Lidé a společnost

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Komunikujte s námi prostřednictvím emailu ta-lide@ceskatelevize.cz

Vážení přátelé,

Televizní akademie skončí společně s koncem roku 2011. Místo ní bude v roce 2012 hodinový blok filmů vzdělávacího rázu vždy od 16 do 17 hodin. Poté budou následovat pořady pro děti.

Vřelé poděkování za přízeň, kterou jste nám po celý rok projevovali. Pěkné prožití Vánoc a úspěšný nový rok vám přeje

Televizní akademie

V tomto vydání Televizní akademie uvidíte:

Zuzana Burešová

Živě se Zuzanou Burešovou

Téma a hosté:

Od roku 2007 mohou lékaři v Německu povolit pacientovi s roztroušenou sklerózou užívat marihuanu neboli konopí. Užívají ji orálně, například formou čaje. Budou mít i naši nemocní s touto diagnózou možnost legálně užívat marihuanu? Kdo a co tomu brání? Jak se vůbec žije s touto nemocí?

Ve studiu jsme přivítali Karla Hrkala a Ingrid Mrňovou, kteří nám podali svědectví o svém životě s roztroušenou sklerózou.

Více na portálu ČT24

 • Lékaři v Ostravě testují novou léčbu roztroušené sklerózy

  2. 7. 2011

  Ostrava - Novinku v léčbě roztroušené sklerózy ověřují lékaři v ostravské fakultní nemocnici. Stejně jako řada špičkových pracovišť ve světě teď zkoumají, zda chorobu může ovlivnit porucha cév - což dokáže vyřešit rutinní zákrok. Unikátní výzkum sleduje Česká televize exkluzivně.

 • Lékaři v Ostravě testují novou léčbu roztroušené sklerózy

  2. 7. 2011

  Ostrava - Novinku v léčbě roztroušené sklerózy ověřují lékaři v ostravské fakultní nemocnici. Stejně jako řada špičkových pracovišť ve světě teď zkoumají, zda chorobu může ovlivnit porucha cév - což dokáže vyřešit rutinní zákrok. Unikátní výzkum sleduje Česká televize exkluzivně.

 • Centra pro roztroušenou sklerózu nemají peníze na léčbu

  30. 6. 2011

  Praha - Čtyři z 15 center pro léčbu roztroušené sklerózy přestaly podle informací Unie Roska přijímat pacienty na biologickou léčbu. Další tři se k tomu chystají. Příčinou je podle pacientů chybná úhradová vyhláška, centra dostávají peníze jako loni, pacientů ale přibylo. Podle center za vše mohou zdravotní pojišťovny. Ty se brání, že chyba je na straně nemocnic, nevyužívají prý úhrad tak, aby jim zbývalo na všechny potřebné pacienty. Roztroušená skleróza se vyléčit nedá, biologická léčba ale oddálí invaliditu.

 • Jak léčit roztroušenou sklerózu? Například konopím

  27. 5. 2009

  Praha - Ohledně konopí a jeho léčebných účinků se vedou již řadu let mnohé diskuze, spojené často s nepřesně interpretovanými mýty. Na jedné straně stojí látka pod zkratkou THC, díky které je tato rostlina původem z Indie vyhledávaným artiklem na trhu s měkkými drogami. Opačné argumenty však předkládají mnohé léčebné účinky. Jedním z onemocnění, při kterém může být podle odborníků konopí velkým pomocníkem, je roztroušená skleróza. K druhému pólu se již naklonila Kanada a povolila lék na bázi konopí. Anglická společnost GW Pharmaceuticals, která přípravek vyrábí, teď o stejnou změnu v zákoně požádala vlády v Británii a Španělsku. Čeští pacienti zatím oficiální právní dovolení nemají.

 • Nový lék proti roztroušené skleróze má být z konopí

  21. 5. 2009

  Londýn - V Evropě se možná již brzy bude prodávat lék vyrobený z konopí. Měl by pomoci zejména lidem s roztroušenou sklerózou. Britská farmaceutická společnost již žádá o povolení, aby směla lék prodávat doma na ostrovech a ve Španělsku. Lék nese obchodní jméno Savitex a prodávat by se měl jako ústní sprej. Místo, na kterém výzkumy probíhají, je utajené. Pokud firma medikament na trh prosadí, mohl by se dostat do dalších evropských zemí v roce 2011.

Diskuse diváků
 • Klement Bezdeka 10. 4. 2016 11:02

  ova - u cizich zenskych jmen

  Vazeny diskusni teame, v Cechach slysime jiz jmena ceskych zen bez OVA - viz…

 • NovaJa 17. 7. 2012 19:50

  Ona je Češka, ale je blázen .. znám ji osobně

 • Jarmila 2. 1. 2012 16:47

  Poděkování všem, kdo se o Televizní akademii zasloužili, všem moderátorkám i moderátorům obzvláště.

  Báječně jste nám loni ČT "zlidštili", vždy jsem se něco nového a zajímavého dozvěděla. Když ted…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 2 minuty – Rok výroby: 2011 – L  ZJ
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje
Související pořady