Televizní akademie - Historie

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Komunikujte s námi prostřednictvím emailu ta-historie@ceskatelevize.cz

Vážení přátelé,

Televizní akademie skončí společně s koncem roku 2011. Místo ní bude v roce 2012 hodinový blok filmů vzdělávacího rázu vždy od 16 do 17 hodin. Poté budou následovat pořady pro děti.

Vřelé poděkování za přízeň, kterou jste nám po celý rok projevovali. Pěkné prožití Vánoc a úspěšný nový rok vám přeje

Televizní akademie

V tomto vydání Televizní akademie uvidíte:

Václav Žmolík

Živě s Václavem Žmolíkem

Téma a host:

Ceny Evropské unie pro kulturní dědictví – ocenění Europa Nostra každoročně uděluje Evropská komise a sdružení Europa Nostra. Naši památkáři je v minulých letech získali několikrát: za projekty rekonstrukce zámku Kynžvart, za konzervaci státního hradu a zámku Český Krumlov anebo vloni za projekt konzervace a prezentace Horního hradu v Bečově nad Teplou. Letos obdržel cenu Europa Nostra významný český kastelolog Prof. Dr. Tomáš Durdík z Archeologického ústavu Akademie věd ČR. Převezme ji v pátek 10. června v sále Concertgebouw v Amsterdamu a hned v pondělí bude naším hostem ve studiu Televizní akademie.

Více na portálu ČT24

 • Na hradě Bečov převzali památkáři ocenění Europa Nostra

  17. 9. 2010

  Bečov nad Teplou - Projekt konzervace a prezentace hradu Bečov, který byl oceněn evropskou cenou Europa Nostra, by měl během příštích čtyř až šesti let umožnit zpřístupnění historické památky, jež je díky své zachovalosti zcela výjimečná. Výuková část projektu navíc nabídne možnost učit se a na konkrétních případech vidět vývoj stavitelství i možnosti a techniku konzervace podobných památek. Při slavnostním předání ceny Europa Nostra to řekl kastelán Tomáš Wizovský.

 • Češi získali významné ocenění v mezinárodní soutěži Europa Nostra

  14. 5. 2009

  Brusel - Restaurátorské výstavy Muzea umění Olomouc z let 2004 až 2008 a jeho doprovodné katalogy byly oceněny v rámci soutěže Europa Nostra jako jeden z nejlepších projektů evropského kulturního dědictví roku 2009. Dnes o tom informovala Evropská komise. Český projekt je jedním z 28 mezinárodních projektů, kterým bude v červnu na Sicílii slavnostně předána cena. Tu evropští restaurátoři považují za obdobu filmového Oscara. Projekty letos Brusel vybíral z celkem 138 přihlášek.

 • Zámek Český Krumlov získal podruhé cenu Europa Nostra

  12. 6. 2008

  Durham/Český Krumlov - 12. června byla v Durhamské katedrále předána cena Europa Nostra, nejvýznamnější prestižní mezinárodní ocenění v oblasti památkové péče. Cenu v hlavní kategorii letos získal projekt konzervace jižní fasády Horního hradu Státního hradu a zámku v Českém Krumlově. Práce na obnově oceněné fasády začaly už v roce 2004 a probíhaly celkem v šesti etapách. Celá rekonstrukce stála dohromady kolem třiceti milionů korun.

 • Krumlovský zámek obdržel "Oscara" pro památky

  16. 5. 2008

  Český Krumlov - Zámek v Českém Krumlově se dostal mezi vybrané památky, které byly oceněny Evropskou komisí a nadací Europa Nostra za přínos při záchraně kulturního dědictví. S vítěznou nominací ve své kategorii se pojí odměna deset tisíc eur, tedy přibližně 251 000 korun.

 • Karlštejn získal cenu Europa Nostra

  25. 9. 2006

  Beroun - Hrad Karlštejn dostal od Evropské unie významné ocenění – Europa Nostra. Mezinárodní porota vyznamenala péči, kterou Národní památkový ústav věnoval restaurování 129 deskových obrazů Mistra Theodorika. Karlštejn ještě v příštích letech čeká rekonstrukce vitrážových oken, ochozů nebo přístupové cesty. Hrad patří k nejoblíbenějším památkám. Například v loni ho navštívili 270 000 lidí.

Diskuse diváků
 • Klement Bezdeka 10. 4. 2016 11:02

  ova - u cizich zenskych jmen

  Vazeny diskusni teame, v Cechach slysime jiz jmena ceskych zen bez OVA - viz…

 • NovaJa 17. 7. 2012 19:50

  Ona je Češka, ale je blázen .. znám ji osobně

 • Jarmila 2. 1. 2012 16:47

  Poděkování všem, kdo se o Televizní akademii zasloužili, všem moderátorkám i moderátorům obzvláště.

  Báječně jste nám loni ČT "zlidštili", vždy jsem se něco nového a zajímavého dozvěděla. Když ted…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 5 minut – Rok výroby: 2011 – L
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje