Ceny Anděl 2010

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 6  
Sdílet
| Poslat odkaz

Přímý přenos udílení výročních hudebních cen Akademie populární hudby z pražské Incheba Arény. Účinkují: Nightwork, Xindl X, L. Vondráčková, Embassy, L. Bílá, M. Chodúr, D. Koller, Kryštof, Toxique a další. Moderují Ewa Farna a Tomáš Klus. Režie M. Čech

Jubilejní 20. ročník udílení cen Akademie populární hudby Ceny Anděl 2010 se uskuteční v letošním roce již koncem února, a to ve středu 23. 2. 2011 v pražské Incheba Aréně na Výstavišti v Holešovicích. Dvacátý ročník přinese mimo jiné mimořádný televizní pořad s názvem Ceny Anděl dvacetiletí jako oslavu dvaceti let existence českých cen Grammy a bude rekapitulací dvacetileté éry vývoje populární hudební scény u nás.

Vyhlašované kategorie jsou ponechány jako v loňském roce, a to Zpěvák, Zpěvačka, Skupina, Album, Skladba, Objev, Videoklip a Síň slávy. Stejně tak bude vyhlášena i Nejprodávanější deska roku 2010. V rámci ceremoniálu Ceny Anděl dvacetiletí budou vyhlášeni nejlepší Interpreti dvacetiletí a Album vydané během posledních dvaceti let.

Přehled nominací a držitelů výročních hudebních cen

Diváci budou mít opět možnost podívat se do tváří pečlivě vybraných členů Akademie populární hudby a najít mezi nimi odborníky z médií (rádio, TV, tisk, internet), největší prodejce, pořadatele největších festivalů, zástupce umělců, kteří v minulém roce nevydali album a další významné osobnosti hudební branže. Ze známých jmen současné rozšířené Akademie můžeme jmenovat například Karla Holase, Františka Černého, Lenku Filipovou, Petera Nagyho, Petra Pečeného, Kryštofa Michala, Ilonu Csákovou, Igora Timka, Tonyu Graves, Petra Koláře, Martu Jandovou, Vašo Patejdla a další.

V tomto roce poprvé organizuje Lewron music center kromě slavnostního ceremoniálu i kompletní hlasování Akademie populární hudby. Přesné podmínky hlasování stanovil Statut IFPI ČR. Hlasování je jako každý rok dvoukolové. Stejně jako v loňském roce proběhlo první kolo elektronicky. Akademici hlasovali ve všech kategoriích a vybrali z interpretů a titulů trojici nejlepších. Z těch pak vzejdou v průběhu ceremoniálu a zároveň druhého kola vítězové.

Historickou změnou je prezentace umělců a skupin, kteří vydali v roce 2010 album na internetu, a možnost Akademie se dobře orientovat ve vydaných titulech i interpretech. Akademici si měli možnost v průběhu prvního kola hlasování poslechnout písně z jednotlivých alb, zhlédnout videoklipy a prohlédnout webové stránky umělců. Profily interpretů byly k nalezení na www.cenyandel.cz v sekci určené pro Akademiky. Hlasování jednotlivých Akademiků v obou kolech bude uveřejněno následující den po skončení přímého přenosu opět na těchto webových stránkách.

Pro letošní jubilejní vyhlášení Cen Anděl zůstala i loňská inovace, týkající se nominování umělců vydavatelstvími, která nejsou členy IFPI a která můžeme zařadit mezi tzv. "nezávislé". Tímto krokem se také obraz nominovaných změnil a více reflektuje aktuální hudební scénu v ČR.

Do role moderátorů letos bude obsazen atraktivní pár mladých, talentovaných a úspěšných interpretů Ewa Farna a Tomáš Klus, loňských vítězů Cen Anděl v kategorii Zpěvačka a Zpěvák. Ti budou provázet diváky jak letošním ročníkem, tak i komentovat udílení cen dvacetiletí.

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • Andělům 2010 se líbí Tepláky. Těm dvacetiletým Lucie

  23. 2. 2011

  Praha - Loňské nejlepší album a nejlepší videoklip má na svědomí skupina roku 2010 - Nightwork. Jako jediní ze všech nominovaných získali v hlavních kategoriích více než jednu (celkem tedy tři) Cenu Anděl udělovanou Akademií populární hudby. Nejlepší zpěvačkou byla vyhlášena Lucie Bílá, zpěvákem David Koller. Ten se na pódiu pražské Incheba Areny sešel se svými exkolegy z kapely Lucie, která je podle akademiků interpretem a skupinou dvacetiletí i autorem nejlepšího alba za uplynulé dvě dekády. "České Grammy" se udělovaly letos podvacáté, a byly proto spojeny s rekapitulací. Předávání cen i mimořádný pořad k jubileu Andělů vysílala Česká televize v přímém přenosu.

Diskuse diváků
 • Markéta 30. 9. 2012 18:44

  moderátoři

  Farná a Klus jsou bezva dvojka moderátorů. Když jsem viděla v televizi v roce 2012 Anděla …

 • kájiska 19. 6. 2012 09:57

  anděl

  nejlepší jsou tepláky a vojta dyk všichni jsou výteční i debbi i tomáš klus i eva fand…

 • Jitka 17. 3. 2012 20:02

  nejlepší moderátoři

  Tento pořad si rádi pouštíme ještě dnes, nejlepší moderátoři, a po letošních cenách Český lev a Anděl, kdy v…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 111 minut – Rok výroby: 2011 – L  HD
Žánr: Zábava
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje