Pořad zahraniční redakce o dění ve světě. Klade důraz na původní tvorbu vlastních zpravodajů a bohaté agenturní zpravodajství, využívá nejmodernější postupy, televizní žánry i technologie

Obsah dílu

Přehrát vše

Kurdové

Kurdové (foto © ISIFA) Po relativně klidném zimním období opět začaly útoky PKK proti tureckým vojákům. Kurdů žije na Blízkém východě na 35 milionů, nejvíc jich je právě v Turecku. Stěžují si na šikanu ze strany Ankary a radikálnější z nich bojují za vlastní stát se zbraní v ruce. Během třicetiletého konfliktu zemřelo na 45.000 lidí.

G20 – schůzka (ne)přátel

G20 – schůzka (ne)přátel (foto © ISIFA) Tento týden se v Mexiku sešli vůdci největších ekonomik světa. Vůbec to ale nevypadalo jako přátelské setkání. Všichni musí doma řešit ekonomické problémy. V jaké atmosféře jednání probíhalo, svědčí i to, že důležití hráči se navzájem obviňovali, kdo za krizi může a kdo ji špatnými rozhodnutími prohloubil. Jak se ale má světová ekonomika uzdravit, když se hlavní hráči mezi sebou hádají jako malí kluci?

Expanze do vody

Expanze do vody (foto © ISIFA) Místa málo, lidí hodně. Izrael zvažuje výstavbu umělých ostrovů. Není prvním a určitě ani posledním státem, který se chce rozrůst do moře. Existují úspěšné příklady, jako je Nizozemsko. Jsou i nepovedené pokusy jako některé projekty v Dubaji. V případě Izraele má plán ale ještě politickou rovinu, která si vysloužila vlnu kritiky. Právě teď zpracovávané plány totiž podle některých informací mají obsahovat i pás ostrovů u pobřeží Gazy, který by zcela odřízl námořní cesty k tomuto palestinskému území.

Anketa

Postaví Izrael umělé ostrovy u Gazy?

52 % 247 hl. Ano 48 % 232 hl. Ne Celkem 479 hlasů
Stopáž54 minut
Rok výroby 2012
 P
ŽánrMagazín