Pořad zahraniční redakce o dění ve světě. Klade důraz na původní tvorbu vlastních zpravodajů a bohaté agenturní zpravodajství, využívá nejmodernější postupy, televizní žánry i technologie

Obsah dílu

Přehrát vše

23 let po Tchien-an-menu

23 let po Tchien-an-menu (foto © ISIFA) V tomto týdnu uplynulo 23 let, co v Pekingu na náměstí Nebeského klidu stříleli vojáci do bezbranných demonstrantů. Ti požadovali více svobody slova, větší ekonomickou svobodu a boj proti korupci. Vláda ale nasadila proti lidem armádu s tanky. Čínská komunistická strana uvádí 200 až 300 mrtvých – podle neoficiálních zpráv byl počet mnohem vyšší. Americká vláda a rodiče zabitých a uvězněných tlačí na Peking, aby zveřejnily další informace o masakru. Ten ale znovu odpovídá represemi.

Fotbalová Evropa

Fotbalová Evropa (foto © ISIFA) Evropa se noří do fotbalového šílenství. V Polsku a na Ukrajině začíná Mistrovství Evropy. Poslední přípravy jsou u konce. Po Evropě vyrostly velkoplošné obrazovky. Polsko zavedlo dočasné kontroly hranic. Policie je v pohotovosti. Klání zastínila i politika – mnozí europoslanci a evropští státníci bojkotují zápasy na Ukrajině kvůli vězněné expremiérce Tymošenkové. Horizont se podívá do zákulisí fotbalového Eura.

Utajené ruské jádro

Utajené ruské jádro (foto © ISIFA) Náš zpravodaj v Rusku Pavel Vondra se dostal do přísně střežené Novovoroněžské jaderné elektrárny. Natáčel taky v továrně na výrobu jaderného paliva. Proč teď ruské úřady povolily tyto jedinečné návštěvy? Odpověď nás dovede až k Temelínu. Sledujte tuto neděli Horizont ČT24.

Anketa

Je v Číně po masakru na Tchien-an-menu víc svobody?

47 % 189 hl. Ano 53 % 215 hl. Ne Celkem 404 hlasy
Stopáž52 minut
Rok výroby 2012
 P
ŽánrMagazín