Pořad zahraniční redakce o dění ve světě. Klade důraz na původní tvorbu vlastních zpravodajů a bohaté agenturní zpravodajství, využívá nejmodernější postupy, televizní žánry i technologie

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázekGünter Grass

Oceněními ověnčený spisovatel Günter Grass nesmí do Izraele. Židovský stát tak zareagoval na báseň Co muselo být řečeno, kterou laureát Nobelovy ceny za literaturu uveřejnil minulý týden v Sueddeutsche Zeitung. Spisovatel v ní vyjadřuje své obavy z případného izraelského útoku proti Íránu. Nejen literární svět pak začal řešit, jestli muž, který byl v sedmnácti letech členem Zbraní–SS, symbolu hrůzy a zla, může komentovat politiku židovského státu. Překročil umělec míru nebo skutečně odhalil pokrytectví Západu, jak sám napsal? Hlasujte v anketě a své názory napište na facebookový profil Horizontu.

Klikněte pro větší obrázekTitanic

Před sto lety se potopil Titanic. Nabídneme nejnovější studie, jak ke zkáze došlo. Podíváme se i na kontroverze kolem vyzvedávání předmětů z potopené lodi.

Klikněte pro větší obrázekPřevrat v Mali

Na konci března převzala moc v Mali vojenská junta. Prezident Amadou Toumani Touré teď oficiálně rezignoval a umožnil tím ústavní řešení situace. Co nejdříve má být jmenována prozatímní hlava státu a vytvořena přechodná vláda. Zemi čekají volby a generální amestie, která znemožní stíhání pučistů. Chaosu při převratu ale využili povstalci. Vládní síly téměř bez odproru vyklidily sever země a Mali je de facto rozdělené na dvě části. Rebelové pak na území, které ovládají, vyhlásili vlastní stát Azavad.

Anketa

Překročil Günter Grass svojí básní únosnou míru?

38 % 66 hl. ano 62 % 108 hl. ne Celkem 174 hlasy
Stopáž52 minut
Rok výroby 2012
 P
ŽánrMagazín