Dnešní témata: Války dronů; Tea Party; Slovensko před volbami

Obsah dílu

Přehrát vše

Války dronů (foto © ISIFA) Války dronů

Už téměř třetina všech amerických armádních letadel nemá pilota. Spojené státy stále častěji využívají drony – bezpilotní stroje. Ty našly široké uplatnění od špionáže, přes kontrolu hranic až po přímé nasazení v bojích. Droni nejčastěji létají nad Afghánistánem, Pákistánem, Irákem a Jemenem. Jsou levné, při jejich nehodách neumírají piloti a také jsou velmi účinné. Rakety z nich vystřelené zabily už desítky teroristů. Zároveň ale zmařily životy velkého počtu civilistů. Barack Obama v nich přesto vidí budoucnost a odmítá v rozpočtu dronů škrtat. Víc se dozvíte v Horizontu v neděli od osmi večer na ČT24.

Tea Party (foto © ISIFA) Tea Party

Populistické konzervativní hnutí Tea Party má obrovský vliv na domácí politiku Spojených států. K jejím ideálům se hlásí několik republikánských zástupců ve Sněmovně reprezentantů i v Senátu. Letos mohou aktivity hnutí zcela zásadně ovlivnit prezidentské volby. O co Tea Party jde? Jak toho chce dosáhnout? A co vše je ochotná udělat? Odpoví Horizont.

Slovensko před volbami (foto © ISIFA) Slovensko před volbami

Za měsíc budou na Slovensku předčasné parlamentní volby. Podle místních komentátorů je předchází nejšpinavější kampaň v historii země. Každý týden se v médiích objeví nový skandál. Voliči jsou zmatení, o politiku a správu země ztrácejí zájem. Na předvolební Slovensko se podíváme se zahraničními zpravodaji ČT Olgou Bakovou a Ladislavem Kerekešem.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2012
 P
ŽánrMagazín