Pořad zahraniční redakce o dění ve světě. Klade důraz na původní tvorbu vlastních zpravodajů a bohaté agenturní zpravodajství, využívá nejmodernější postupy, televizní žánry i technologie

Obsah dílu

Přehrát vše

Egypt (foto © ISIFA) Egypt

Končí Egyptské volby. Složité hlasování probíhalo několik měsíců. Egypťané, kteří svrhli starého vládce, poprvé volili svobodně a vybírali své nové zástupce. Kam bude směřovat země pod jejich vedením? Co bude s bývalým vládcem Mubarakem? Hlavní otázkou ale je, zda vítězové voleb dokáží uklidnit znepřátelené proudy a zabrání tak dalšímu násilí v ulicích.

Krize v Maďarsku (foto © ISIFA) Krize v Maďarsku

Maďarská vláda se snaží zabránit bankrotu země. Státní kasa je prázdná a premiér Viktor Orbán nutně potřebuje půjčku Mezinárodního měnového fondu. Co by případný krach ekonomiky znamenal pro Maďary? Jak se lidé připravují na těžké časy uvidíte v reportáži Ladislava Kerekeše.

Guantánamo (foto © ISIFA) Guantánamo

Před deseti lety USA vybudovaly na své základně na Guantánamu na Kubě speciální vězení. Zadržovaly zde stovky mužů podezřelých z terorismu. Washington si vysloužil tvrdou kritiku za nedodržování práv těchto lidí, jejich mučení a zadržování bez soudu a obvinění. Barack Obama sliboval věznici uzavřít. Zatím se mu to ale nepodařilo.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2012
 P
ŽánrMagazín