Toxické prvky vzácných zemin z Číny; Ochrana osobních dat a technologie; Jak se ve světě slaví třetí adventní neděle; 70 let od bitvy u Tobruku; Dmitrij Medvěděv; Svět vysoké evropské i americké politiky; Summit EU; USA: využití nedostavěných domů

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázekToxická těžba

Reportér Tomáš Etzler se dostal do míst, kde se v Číně těží tzv. vzácné kovy. V reportáži ukáže, jaké extrémní znečištění těžba způsobuje a jaký vliv má na zdraví místních obyvatel. Dojde i na vyprávění o tom, jak natáčení probíhalo. Zajímavý je i fakt, kdo doly a zpracovatelské závody hlídá a jak to dělá.

Klikněte pro větší obrázekTobruk

Následující měsíce budou ve znamení kulatého sedmdesátého výročí mnohých zásadních bitev 2. světové války. Tento týden je to například Pearl Harbor. V Horizontu se ale podíváme na jiné bojiště. Podařilo se nám natočit vyprávění několika účastníků bitvy u Tobruku. Jejich výpovědi budou navíc doplněny dobovými záběry, které jste pravděpodobně ještě neměli možnost v českých televizích vidět.

Klikněte pro větší obrázekPřelomový summit

Tento týden hostí Brusel summit, který má být svým významem přelomový pro celou Evropskou unii. Jednat se bude o ekonomických problémech v sedmadvacítce. Očekávány jsou jasné a závěry, možná i přepsání unijních smluv.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2011
 P
ŽánrMagazín