Témata: Nukleární Írán; Záhadní Amišové; Tekuté zlato z uzavřeného království

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázekNukleární Írán

Mezinárodní agentura pro atomovou energii nenechává příliš prostoru pro pochybnosti. Ve své napjatě očekávané zprávě tvrdí, že Írán téměř jistě usiluje o jadernou zbraň a k jejímu dokončení nemá daleko. Ještě před jejím vydáním začal Izrael testovat rakety a cvičit piloty, kteří by jednoho dne mohli íránská jaderná zařízení bombardovat. Je to jen ukazování svalů, nebo je další válka na Blízkém východě zas o něco blíž? A jak zareaguje americký prezident Barack Obama, který v minulosti prohlásil, že jaderný Írán nepřipustí?

Klikněte pro větší obrázekZáhadní Amišové

Mírumilovná komunita nábožných podivínů, kteří se drží stranou moderního světa – tak viděl svět americké Amiše. Jenže současný soudní proces se skupinou příslušníků této náboženské skupiny, kteří terorizovali své sousedy, vrhá na dosud bezkonfliktní komunitu méně příznivé světlo.

Klikněte pro větší obrázekTekuté zlato z uzavřeného království

Jen zcela výjimečně pronikne televizní kamera do Bhútánského království. Malebná himalájská země se kontaktů s okolním světem pečlivě střeží z obavy, aby nevzal za své buddhistickou vírou prodchnutý styl života jejích obyvatel. Ale i Bhútán se mění a možná dokonce zbohatne. Elektrárny na dravých himalájských řekách mají zemi proměnit v energetickou základnu Jižní Asie.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2011
 P
ŽánrMagazín