Pořad zahraniční redakce o dění ve světě. Klade důraz na původní tvorbu vlastních zpravodajů a bohaté agenturní zpravodajství, využívá nejmodernější postupy, televizní žánry i technologie.

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázekKonec levné práce v Číně

Posledních 30 let Čína úspěšně útočí na světové trhy a konkurenci válcuje především nízkou cenou práce. Jenže čínským dělníkům už se nechce pracovat za pár dolarů denně. Navíc mají stále více odvahy postavit se svým zaměstnavatelům i vládě. Výsledek této změny by mohl změnit nejen Čínu, ale i celou světovou ekonomiku. Téma našeho zpravodaje v Číně Tomáše Etzlera.

Klikněte pro větší obrázekProtesty na Wall Street

Už měsíc protestují rozzlobení Američané na Wall Street proti špičkám finančního světa. Označují je za viníky hospodářských potíží USA. Zanikne toto hnutí stejně živelně, jako vzniko, nebo se v Americe rodí nová politická platforma? Odpovědi přinese reportáž zpravodaje ČT ve Washingtonu Michala Kubala.

Klikněte pro větší obrázekSpravedlnost na Afghánském venkově

Otec, který musí před celou vesnicí popravit svého syna. Výslechy za použití bití a mučení. Odškodnění za vraždu ve formě půdy a žen. I to jsou praktiky lidových soudů na afghánském venkově, včetně těch, které leží na území oficiálně ovládaném centrální vládou. Nic na tom nezměnilo ani 10 let přítomnosti zahraničních vojenských jednotek.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2011
 P
ŽánrMagazín