Pořad zahraniční redakce o dění ve světě. Klade důraz na původní tvorbu vlastních zpravodajů a bohaté agenturní zpravodajství, využívá nejmodernější postupy, televizní žánry i technologie.

Obsah dílu

Přehrát vše

Dánsko zpět do Schengenu (foto © ISIFA)Dánsko zpět do Schengenu

Šance, že se do Evropy nevrátí fronty na hranicích, tento týden výrazně vzrostla. Nová dánská vláda hned první den své existence oznámila, že zruší hraniční kontroly, které v červenci zavedla její předchůdkyně. Boj evropské krajní pravice proti Schengenu a střídavé úspěchy odpůrců i příznivců otevřených hranic nás budou zajímat hned na začátku nedělního Horizontu.

„Zlý muž“ polské politiky (foto © ISIFA)„Zlý muž“ polské politiky

Konec výuky náboženství ve školách, povolení potratů, zrovnoprávnění homosexuálů. To nezní jako program, s nímž by bylo možné uspět v polských volbách. Někdejší podnikatel a odpadlík od vládní Občanské platformy Janusz Palikot je ale s těmito požadavky na nejlepší cestě do Sejmu a možná i do pozice klíčového hráče povolebních vyjednávání. Nedělní parlamentní volby u severních sousedů ale skýtají mnohem víc témat. Pokusíme se žádné z nich neopominout.

Indie zavádí občanské průkazy (foto © ISIFA)Indie zavádí občanské průkazy

Mamutí počin indické vlády – hi-tech průkazy pro více než miliardu Indů. Dilí si od ní slibuje úspěchy v boji s chudobou a ekonomové přikyvují. ID karta sice člověka nenasytí – jen s ní si ale můžete otevřít účet v bance, uplatnit nárok na sociální dávky, půjčit si peníze na rozjezd malé firmy a tisíce dalších věcí. Evidence obyvatel – v rozvinutém světě taková samozřejmost, že už ani nevnímáme její klíčový význam pro fungování prosperující ekonomiky.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2011
 P
ŽánrMagazín