Pořad zahraniční redakce o dění ve světě. Klade důraz na původní tvorbu vlastních zpravodajů a bohaté agenturní zpravodajství, využívá nejmodernější postupy, televizní žánry i technologie.

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázekŘecko na pokraji bankrotu

Řecký parlament schválil další úsporná opatření, která mají zemi zajistit nové půjčky od států eurozóny a Mezinárodního měnového fondu. Zatímco v samotném Řecku čerstvé daně opět vyvolaly stávky a demonstrace, ve finančním i politickém světě se vážně mluví o bankrotu jako o reálném řešení řecké krize. Jak se žije v zemi, která se ocitla na hraně kolapsu?

Klikněte pro větší obrázekBulhaři proti Romům

Několik mrtých, tisícové protesty. Smrt chlapce, kterého přejel řidič romského předáka, zvaného car Kiril, obnažila problémy soužití Bulharů s tamními Romy. Horizont ČT24 se pozve do řad jedné z nejchudších komunit na evropském kontinentu.

Klikněte pro větší obrázekČínští turisté dobývají Latinskou Ameriku

Ještě před pár lety jich mohla nakouknout za hradby komunistického panství Říše středu jen hrstka. Teď patří čínští turisté k nejbohatším na světě. Hoteliéři a zaměstnanci cestovních kanceláří v Jižní Americe si tuhle příležitost nechtějí nechat ujít a subkontinentem zní čínština stále hlasitěji.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2011
 P
ŽánrMagazín