Turecko chce být velmocí; Židy a muslimy spojuje heavy metal; Investice do Severní Koreje; Děti v konfliktech; Paul McCartney se znovu ožení; Nedosažitelný politický azyl pro slovenské Romy; Amerikanizace Číny; Letní olympiáda 2016 bude v Rio de Janeiro; Londýn se chystá na olympiádu; Moskvou na kole; Pyramidy v Bosně a Hercegovině

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázek Oživení Osmanské říše

Turecko se chce stát regionální velmocí. Země už prakticky opustila plány na vstup do EU a orientuje se na oblast Blízkého východu. V té chce hrát prim. Premiér Erdogan tento týden vyrazil na cestu po Egyptě, Libyi a Tunisku. Navíc se na veřejnost dostaly jeho ostrá slova na adresu Izraele, která mu mohou přinést sympatie v muslimských zemích. Vliv Ankary výrazně sílí. Co od ní můžeme čekat?

Klikněte pro větší obrázek Dětští váleční zločinci bez trestu?

Organizace spojených národů navrhuje, aby soudy přestaly ukládat tresty dětským válečníkům. A to ani v situaci, kdy spáchají vraždy a jiné zločiny. Podle OSN by se před soud neměli dostat ani mladiství do osmnácti let. Je taková myšlenka reálná a přinese něco pozitivního?

Klikněte pro větší obrázek Hraniční kontroly v schengenském systému?

Evropa řeší kontroly na vnitřních hranicích Schengenu. Podle návrhu Evropské komise by jejich obnovení musel schválit Brusel. Členským zemím se to ale nelíbí. Například Francie by tak už nemohla zastavit příval imigrantů z Tuniska, kteří přicházeli přes italskou hranici.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2011
 P
ŽánrMagazín