Pořad zahraniční redakce o dění ve světě. Klade důraz na původní tvorbu vlastních zpravodajů a bohaté agenturní zpravodajství, využívá nejmodernější postupy, televizní žánry i technologie.

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázekKambodža – komu pomáhá program EU?

Kambodža patří k nejchudším zemím světa a v programu EBA (Everything But Arms) smí bezcelně vyvážet do EU cokoliv kromě zbraní. Reportér Tomáš Etzler ale zjistil, že výhody využívají především koncerny produkující třtinový cukr, které kvůli zvyšování produkce vyhánějí venkovany z jejich vesnic a polí. Reportáž z Kambodže i její autor osobně hned v úvodu prvního poprázdninového Horizontu.

Klikněte pro větší obrázekLibye – Kaddáfí zmizel

Kaddáfího režim padl, plukovník je nezvěstný. Nejnovější vývoj v Libyji probereme se zvláštním zpravodajem ČT Petrem Zavadilem, který se vrátil z Tripolisu.

Estonsko – ruská menšina už 20 let bezprizorní

Estonsko ani po 20 letech od rozpadu SSSR stále nevyřešilo problém s ruskou menšinou. Rusové tvoří asi čtvrtinu tamních obyvatel a země trvá na tom, že občanství získají jen ti, kdo zvládnou estonštinu. A do té se zejména starším Rusům příliš nechce. Reportáž Barbory Šámalové.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2011
 P
ŽánrMagazín