Světový fotbal se utápí v korupčních aférách; Evropa ve zbytečné panice kvůli okurkám; Superúspěšná internetová měna Bitcoin; Evropští demonstranti se inspirovali v muslimských zemích

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázek Skandál FIFA

Mezinárodní fotbalová federace má pořádnou ostudu. Nejvyšší činovníci jsou podezřelí z rozsáhlé korupce. Skandál dávno ztratil pouze sportovní rozměr. V případu jde o obrovské peníze. Funkcionáři FIFA jsou mimo jiné podezřelí, že Kataru prodali pořadatelství světového šampionátu v roce 2022. Neúspěšní kandidáti žádají vyplacení vynaložených peněz nebo o tom uvažují. Největší sponzoři už oznámili, že s organizací prolezlou korupcí spolupracovat nechtějí, a žádají vyšetření všech podezření.

Klikněte pro větší obrázek Bitcoin

Nová striktně virtuální měna dobývá svět internetu. Bitcoin může být podle některých odborníků odpovědí na slábnoucí dolar. Nepodléhá žádné centrální bance ani politikům. Údajně nemůže devalvovat. Bezpečnost měny chrání super šifra.

Klikněte pro větší obrázek Revoluce v Evropě

Nespokojení lidé v Evropě se inspirovali Jasmínovou revolucí, která letos zasáhla několik muslimských zemí. Španělé nespokojení s vládní politikou stanují na náměstích. Protestují proti rozpočtovým škrtům a dvacetiprocentní nezaměstnanosti. Za sebou už mají i tvrdé střety s policií. Podobně zaměřená hnutí už vznilka také v Řecku a Francii. V dalších zemích je to nejspíš jen otázkou času. Mohou Evropané následovat muslimské země a změnit pouliční revoltou politickou mapu svých zemí? Odpoví Horizont ČT24.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2011
 P
ŽánrMagazín