Rozkol USA – Pákistán; Moskva: přehlídka ke Dni Vítězství; Protiraketový systém USA v jižním Rumunsku; Řecko znovu stávkuje; Přehnaná Gruzínská očekávání; Evropské státy letos sčítají obyvatele; Rakousko: časopis pro rozvedené; Demjanjuk odsouzen; Epidemie HIV zaplavuje východní Evropu; Kazachstán: sen uprchlíků z Uzbekistánu; Nová socha Stalina

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázekKonec spolupráce USA s Pákistánem?

Spojené státy se zlobí na Pákistán. Na jeho území dopadly Usámu bin Ládina. Podle důkazů žil v zemi nejhledanější terorista světa dlouhé roky. Islamábád přesto tvrdí, že hlavě Al-Káidy nepomáhal a neměl o jejím pobytu ani tušení. Washington přitom svému spojenci posílal finanční i materiální pomoc za stamiliony dolarů. Teď se ptá, zda byl podveden nebo je Pákistán tak neschopný.

Klikněte pro větší obrázekŘecké dluhy a protesty proti reformám

Dluhy Řecka narostly do takových rozměrů, že zemi od bankrotu už pravděpodobně nezachrání ani další půjčky eurozóny. Athény přitom neustále slibovaly, že své finance napraví. Nutné reformy neustále narážejí na odpor obyvatel. V Řecku se opět na začátku turistické sezóny demonstruje. Chtějí Řekové vůbec řešit ekonomické problémy své země? A je to ještě možné bez škrtů, které dopadnou na všechny obyvatele? V Řecku máme reportérku Hanu Scharffovou.

Klikněte pro větší obrázekHIV na vzestupu

Východní Evropa hlásí obrovské rozšíření viru HIV a nemoci AIDS. Epidemie se šíří mezi narkomany, ale nedrží se pouze v jejich komunitách. Například v Estonsku, kde žije milion a tři sta tisíc lidí, je nakažených už přes deset tisíc. Tato země přitom patří do EU a fungují v ní zdravotnické i preventivní programy. Zastavit šíření nemoci se přesto nedaří. Ještě horší je situace na Ukrajině a v některých regionech Ruska.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2011
 P
ŽánrMagazín