Pořad zahraniční redakce o dění ve světě. Klade důraz na původní tvorbu vlastních zpravodajů a bohaté agenturní zpravodajství, využívá nejmodernější postupy, televizní žánry i technologie.

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázek Svět po bin Ládinovi

Spojené státy uťaly teroristické sani nejviditelnější hlavu. Vrací se Amerika a svět spolu s ní před 11. září? Končí válka proti terorismu? Už teď je zřejmé, že ne. A že řada otázek – třeba ty, které se týkají spolupráce USA a jeho muslimských spojenců – má naopak novou palčivost.

Klikněte pro větší obrázek Zázrak na dně Atlantiku

Svět se málokdy stará o 2 roky staré letecké katastrofy, za tu dobu obvykle zažije několik dalších. Výsledky vyšetřování pak už zajímají jen pozůstalé. Let Air France, který se 1. června 2009 zřítil při cestě z Ria de Janeiro do Paříže, je výjimkou. Díky zázračnému nálezu a vyzvednutí černých skříněk ze zhruba čtyřkilometrové hloubky.

Klikněte pro větší obrázek Severní Korea rozšiřuje koncentráky

Unikátní satelitní snímky pořízené nevládní organizací Amnesty International dokládají hrozivý růst severokorejských pracovních táborů. Podle těch několika vězňů, kterým se z nich podařilo vyváznout, je zbytečné pátrat na světě po horších místech.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2011
 P
ŽánrMagazín