Palestinská hnutí Hamas a Fatah chtějí spolupracovat; Evropa má velký problém, nastupující generace těžko hledá práci; Komodity, které neztrácejí na ceně, tradiční zlato doplnily i pravé perly; Černobyl; Královská svatba a královský dar nejen pro princeznu

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázek Palestina

Palestinská samospráva ovládaná hnutím Fatah se dohodla s radikálním Hamasem na vytvoření společné přechodné vlády a nových volbách. Před čtyřmi lety se oba hlavní proudy palestinské politiky rozhádaly. Fatah si uchoval vliv na Západním břehu a Hamas ovládl Gazu. Teď to vypadá na velké smíření. Jak dlouho ale vydrží? Izrael vzkázal umírněným Palestincům, že si musí vybrat mezi mírem s židovským státem a mírem s Hamasem. Děje se na palestinských územích něco převratného? Dozvíte se v Horizontu!

Klikněte pro větší obrázek 25 let po Černobylu

Po čtvrt století se vydáme do míst, která navždy změnila nehoda jaderné elektrárny. V Horizontu ČT24 uvidíte exkluzivní záběry z míst, dříve skrytých před televizními štáby. Nabídneme Vám také rozhovor s generálem Nikolajem Antoškinem, někdejším velitelem štábu vojsk Kyjevské oblasti, který velel vzdušným operacím nad Černobylem.

Klikněte pro větší obrázek Nezaměstnanost mladých v Evropě

Evropa má problém. Stále více mladých lidí ukončí úspěšně vysokou školu, ale nenajde zaměstnání. Je nastupující generace rozmazlená, líná nebo má jen smůlu v tom, že její prarodiče ještě z trhu práce neodešli a neuvolnili jí místo? Brusel vymýšlí, co s tím. Jednoduché řešení ale zatím nikdo nenašel.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2011
 P
ŽánrMagazín