Pořad zahraniční redakce o dění ve světě. Klade důraz na původní tvorbu vlastních zpravodajů a bohaté agenturní zpravodajství, využívá nejmodernější postupy, televizní žánry i technologie.

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázekCastrovský kaptalismus

Po padesáti letech neomezené vlády socialismu se Kuba mění. Bída přinutila komunistickou stranu k experimentům se soukromým podnikáním. Zároveň se ale nic nemění na mocenském monopolu komunistického vedení. Stane se Kuba Čínou Karibiku, zemí velkých hospodářských možností a politické nesvobody? Jak se žije obyčejným Kubáncům na ostrově svobody?

Klikněte pro větší obrázekOrtodoxní Židé ohrožují Izrael

Většina z nich nepracuje, žije na státní útraty a často pod hranicí bídy. Navíc odmítají sloužit v armádě. Ultraortodoxní Židé, kteří věnují veškerý čas studiu Bible, tvoří asi desetinu izraelské populace. Tento poměr se ale vzhledem k extrémně vysoké porodnosti v ultraortodoxních rodinách rychle zvyšuje. Zbožní Židé začínají ohrožovat izraelskou ekonomiku.

Klikněte pro větší obrázekVálka se spavou nemocí

Víte, kde žije nejvíc much tse-tse mimo Afriku? Odpověď zní překvapivě – na Slovensku. V bratislavské laboratoři vědci už několik let zkoumají, jak přemoct spavou nemoc, která sužuje černý kontinent. A zdá se, že našli řešení.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2011
 P
ŽánrMagazín