Pořad zahraniční redakce o dění ve světě. Klade důraz na původní tvorbu vlastních zpravodajů a bohaté agenturní zpravodajství, využívá nejmodernější postupy, televizní žánry i technologie.

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázek Pobřeží slonoviny

Bojovníci mezinárodně uznaného vítěze prezidentských voleb Alassana Ouattary jsou blízko vítězství nad vojáky Laurenta Gbagba. Ten se prohlašuje za pravého vítěze hlasování a odmítá odstoupit. Do konfliktu zasáhly síly OSN a Francie. Výrazně pomohly oslabit sílu armády věrné Gbagbovi. Je správné zasahovat do občanských válek a vnitřních konfliktů? Je Alassan Ouattara zárukou klidného a demokratického vývoje? Sledujte Horizont.

Klikněte pro větší obrázek L'Aquila stále v troskách

Před dvěma lety otřáslo střední Itálií silné zemětřesení. Tragické bylo především pro město L'Aquila. Premiér Silvio Berlusconi tehdy sliboval rychlou nápravu a opravu historického centra města. Splnil ale velmi málo ze svých slibů. Jak to na místě dnes vypadá, ukáže reportér Jakub Nettl.

Klikněte pro větší obrázek Lidská práva v Rusku

Aktivisté mají v Rusku těžký život. Lidé, kteří upozorňují na zvůli úřadů, jsou často šikanováni. Hrozby odebrání dětí kvůli smyšleným obviněním, útoky maskovaných svalovců uprostřed noci nebo velmi časté finanční kontroly jsou nejčastějšími způsoby, jak aktivistům znepříjemnit život. Dovolání tito lidé nenajdou nikde.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2011
 P
ŽánrMagazín