Pořad zahraniční redakce o dění ve světě. Klade důraz na původní tvorbu vlastních zpravodajů a bohaté agenturní zpravodajství, využívá nejmodernější postupy, televizní žánry i technologie.

Obsah dílu

Přehrát vše

Japonsko: škody po tsunami a jaderné nebezpečíJaponsko: škody po tsunami a jaderné nebezpečí

S reportérem České televize Tomášem Etzlerem se dostaneme na zničené japonské pobřeží. Vlna tsunami způsobila obrovské materiální škody. Zabila tisíce lidí. Živly zapříčinily i problémy několika jaderných elektráren. Velmi vážná situace ve Fukušimě vede k revizi desítek dalších atomových elektráren všude po světě.

USA: mexická hraniceUSA: mexická hranice

Spojené státy zdokonalují ochranu hranic s Mexikem. Proudí totiž přes ni v obrovské míře drogy a ilegální přistěhovalci. V Horizontu uvidíte reportáž Michala Kubala, který na pomezí USA a Mexika natáčel.

Itálie: sever proti jihuItálie: sever proti jihu

Sever Itálie dlouhodobě kritizuje centrální vlády za to, že daně vybrané pod Alpami posílá na jih, kde bez užitku mizí. Volání po autonomii nebo rovnou odtržení v poslední době sílí. Právě teď, když se blíží 150 výročí sjednocení země, si sever připsal první úspěchy – vláda Silvia Berlusconiho schválila první ze série federálních zákonů.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2011
 P
ŽánrMagazín