Pořad zahraniční redakce o dění ve světě. Klade důraz na původní tvorbu vlastních zpravodajů a bohaté agenturní zpravodajství, využívá nejmodernější postupy, televizní žánry i technologie.

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázek Jak se zbavit diktátora

Zatímco jeho vojáci zabíjejí civilisty, libyjský vůdce Muammar Kaddáfí odmítá, že by jeho země čelila jakýmkoliv problémům. Na hranicích Libye se mezitím hromadí desetitisíce uprchlíků a Západu dochází trpělivost. USA i Velká Británie zvažují kromě sankcí i nasazení ozbrojených sil. Mají mocnosti dost prostředků, aby donutili Kaddáfího vzdát moci a ukončil krveprolití?

Klikněte pro větší obrázek Ukradené děti

Organizované únosy dětí politických vězňů. Obzvlášť krutá metoda útlaku, kterou používala argentinská vojenská junta během své vlády v letech 1976–1983. Teprve teď se těmito případy zabývají argentinské soudy.

Soudci na lyžích

Soudní přelíčení přímo na sjezdovce? V rakouských Alpách stále častější součást zimní sezóny. Jak se přesvědčil náš reportér Jan Moláček, vzájemné kolize lyžařů běžně vyšetřuje rakouská policie a soudní tribunály rozhodují přímo na místě činu.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2011
 P
ŽánrMagazín