Pořad zahraniční redakce o dění ve světě. Klade důraz na původní tvorbu vlastních zpravodajů a bohaté agenturní zpravodajství, využívá nejmodernější postupy, televizní žánry i technologie.

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázek Arabská revoluce

Na začátku tohoto týdne ustala většina bitev v ulicích. V Egyptě už neteče krev a režim se snaží dojednat s opozicí budoucí rozdělení moci. Stejně to vypadá i v dalších muslimských zemích, kudy se v posledních týdnech přehnala revoluční vlna. Kdo se dostane do čela v jednotlivých zemích a jaký vliv na to bude mít Izrael, silný hráč na Blízkém východě? Odpoví Horizont ČT24 už tuto neděli.

Klikněte pro větší obrázek Autoritáři pod olympijskými kruhy

Kazachstán chce pořádat v roce 2022 zimní olympijské hry. Je jisté, že to zvládne. Peněz i zkušeností s pořádáním podobných velkých sportovních událostí má Astana dost. Když byla v roce 2008 olympiáda v Číně, hodně se diskutovalo o vhodnosti pořádání her v zemi, která je na štíru s lidskými právy. Kazachstánu vládne už dvacet let autoritativně Nursultan Nazarbajev. Jeho vnímání prezidentské funkce se nedá označit jako demokratické. Hlava státu je naopak spojovaná s korupcí a nepotismem.

Klikněte pro větší obrázek Dlouhý pochod vzad

Čínští komunističtí vůdci pyšně mluví o kapitalismusu s čínskou tváří. V kapitalismu ale mohou lidé svobodně podnikat. To jde s určitými omezeními i v Říši středu. Jak ale upozorňují čínští ekonomové oslovení Českou televizí, když je nějaké soukromá firma na trhu velmi úspěšná, zasáhne stát a zastaví ji. Vláda nechce, aby soukromníci měli lepší výsledky než státní podniky. Jak vypadá volný trh s centrálním plánováním uvidíte v reportáži Tomáše Etzlera.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2011
 P
ŽánrMagazín