Pořad zahraniční redakce o dění ve světě. Klade důraz na původní tvorbu vlastních zpravodajů a bohaté agenturní zpravodajství, využívá nejmodernější postupy, televizní žánry i technologie.

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázek Egypt se bouří

Arabským světem se šíří revoluce započatá v Tunisku. Po téměř 30 letech u moci se houpe křeslo i pod klíčovým spojencem USA a jedním z nejmocnějších vůdců v regionu, egyptským prezidentem Husní Mubarakem. Boj Egypťanů ze důstojnější budoucnost sleduje přímo na místě zvláštní zpravodaj ČT Martin Jonáš.

Klikněte pro větší obrázek Zpráva o stavu unie, země, státu, říše…

Barack Obama a jeho druhá zpráva o stavu unie. Tradice sahající až k Georgi Washingtonovi má obdobu v mnoha zemích. Ve střední Evropě patří projevy k národu neodmyslitelně k Novému roku, Vladimir Putin zase hodiny odpovídá na dotazy "běžných" Rusů. Kdy, kde, jak a proč vlastně promlouvají státníci ke svým voličům?

Klikněte pro větší obrázek Moskva – útok na letišti

Rusku se už skoro podařilo přesvědčit svět, že Severní Kavkaz je idylicky spořádanou součástí jeho říše. Tragické pondělí připomnělo hlavně samotným Rusům, že odlehlý jih je stále ohniskem nenávisti vůči nim.

Klikněte pro větší obrázek Rakousko - církev ztrácí věřící a peníze

90 % rozpočtu rakouské katolické církve posílají na její účty věřící. Musejí. Kdo chce být oficiálně katolík, má v Rakousku jako jediné evropské zemi zákonnou povinnost platit. Loni se jí vzepřel rekordní počet Rakušanů.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2011
 P
ŽánrMagazín