Letem světem s Kuřetem

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 16  
Sdílet
| Poslat odkaz

Přímý přenos velkého zábavného večera plného písniček, scének, tance, dětských úsměvů i střípků ze světa! 13. ročník sbírkového projektu České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti. Moderují: T. Hanák, M. Augustová, M. Maurerová a V. Kotek. Účinkují: T. Klus, T. Graves, Charlie Straight, Eddie Stoilow, Sto zvířat, Support Lesbiens, Chinaski, Čechomor, B. Cristovao, Nasty, M. Šteindler, K. Hynek, R. Nedvěd a další. Režie P. Soukup

Sbírka Pomozte dětem už 13 let hledá cesty, jak pomoci handicapovaným a znevýhodněným dětem do 18 let žijícím v ČR. A právě paralelu s cestou si bere za své hlavní téma letošní přímý přenos velké zábavné show z Kavčích hor. Do světa nahlédneme nejen prostřednictvím hostů večera, ale i díky zahraničním zpravodajům ČT, známým dosud divákům spíše v seriózních rolích.

» POZOR! Aukce Bible kutnohorské ve prospěch projektu Pomozte dětem!

Letem světem s KuřetemVečerem provedou diváky tradičně dvě moderátorské dvojice – Marcela Augustová a Tomáš Hanák, Míša Maurerová a Vojta Kotek. „Mladí“ budou vyrážet v průběhu večera coby pomyslní „zahraniční reportéři“ na malé výlety, aby při svých návratech i za pomoci kolegů ze zpravodajství České televize zjistili, že „nejkratší cestou k dětskému úsměvu je láska a pomoc“.

Tyto jejich „výlety“ bude doplňovat žánrově pestrá paleta hostů zvučných jmen. Několik z nich speciálně pro Kuře přijde se zcela novými hity:

Ivan Král, En.dru, Nasty, Milan Šteindler

…a dále:

Tomáš Klus

aneb Cesty osudu jsou nevyzpytatelné

Student herectví na pražské DAMU, který především hraje na kytaru a skvěle zpívá! Pro Kuře bude mít nachystanou jednu ze svých nových písní!

Charlie Straight

aneb Inspirace z Velké Británie

Skupina z Třince je silně ovlivněna britskou scénou, zejména kapelami jako Coldplay, Radiohead, The Kooks, a tak nás čeká žánrový výlet do oblasti britpopu.

Eddie Stoilow

aneb Cesta bulharského kosmonauta na Měsíc?

Kapela, jejíž hity Floating, Hey You či Frozen momentálně kolují na většině rádií, chystá druhou desku a pyšní se tím, že jako jedna z mála skupin má kromě muzikantů a frontmana také svého guru, kterým je známý herec Bob Klepl.

Tonya Graves

aneb Zázrak z Ameriky

Rodačka z amerického Peekskillu a zpěvačka oceňované skupiny Monkey Business pro Kuře vystoupí se svou novou kapelou a se svým novým hitem Reasons.

Chinaski

aneb Cesta na čtyřech kolech

Známá kapela v čele s Michalem Malátným vytvořila s ostatními známými umělci projekt Autopohádky – a právě z automobilového repertoáru zazní pro Kuře písnička Duše z gumy.

Čechomor

aneb Celým světem

V současné době hraje kapela pro krajany na Novém Zélandu na druhém konci zeměkoule, ale na Pondělí velikonoční bude zase zpátky doma a inspirovaná dálkami zahraje pro Kuře jeden ze svých nových hitů.

Support Lesbiens

Česká hudební skupina má na svém kontě řadu hitů a pro Pomozte dětem nevystupuje poprvé. Pro Kuře má ale nachystanou zcela novou skladbu.

Sto zvířat

aneb Výlet do světa SKA

Skupinu můžete vídat na většině domácích festivalů, ročně odehrají téměř 100 koncertů a pro Kuře připravili písničku U nás se dojídá, která je trochu cestou do dětských vzpomínek.

Tam Tam orchestra

aneb Kuba, Brazílie a nebo ještě dál

Taneční a groovová kapela, která vychází z etnické hudby, world music. Čerpá hlavně z brazilských, kubánských a afrických rytmů. I pro Kuře bude vystoupení Tam-Tam Orchestra strhující zábavou!

Ben Cristovao

aneb Tanečník z Angoly

Ben Cristovao patří k exotické části účinkujících, není obyčejným Čechem. Jeho matka je Češka a otec pochází z Angoly. Temperament se nezapře, a tak Ben pro Kuře zazpívá i zatančí spolu s dalšími tanečníky.

Karel Hynek

aneb Pro Pražáka je i Brno cizí kraj

Stand-up komik Karel Hynek známý a oblíbený z pořadu Na stojáka přichází podpořit Pomozte dětem svou scénkou o tom, jak se vypravil udělat malou anketu na téma Pražáci versus Brňáci.

Richard Nedvěd

aneb Možná přijde i kouzelník

Kouzelník a stand-up komik populární pro umění, které on sám nazývá „trapnomagií“. Co Ríša Nedvěd dokáže bravurně, je vykouzlit úsměv na tváři dětí i dospělých.

Někteří z účinkujících nám odpověděli na tři všetečné otázky.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Gabina 8. 5. 2011 19:44

  charlie straight

  CHARLIE STRAIGHT - NEJLEPŠÍ!

 • ParlamentniListy.cz - FAN 27. 4. 2011 15:37

  Píseň

  starala se máti má / čechomor / hutka, ap. stará lidovka

 • alnk 26. 4. 2011 09:27

  bezva pořad a pro dobrou věc. nejen zábavnej...)

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 96 minut – Rok výroby: 2011 – L
Žánr: Zábava
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje
Oficiální stránky projektu
Stránky projektu Pomozte dětem