Hranice dokořán - Rozmówki polsko-czeskie

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Kinga Wołoszyn-Świerk, šéfredaktorka

Kinga Wołoszyn-Świerk
Jaká témata bude pořad obsahovat?

V pořadu Hranice dokořán – Rozmówki polsko-czeskie se budeme věnovat tématům historickým, kulturním, otázkám tradic obou zemí, to vše se zvláštním přihlédnutím k polsko-českému příhraničí. Témata ze současnosti se budou týkat především přeshraniční spolupráce, obchodním kontaktům a tradičním zvyklostem v Čechách a v Polsku.

Každý díl pořadu, který je koncipován jako magazín, bude věnován jiné tématice. Výjimkou bude první díl. V jeho rámci představíme televizní studia, která pořad připravují, území, na kterému bude pořad realizován a také moderátory.

Divákům ukážeme rovněž místo, které je zajímavé jako pro Čechy, tak také pro Poláky, a tím je Kulturní centrum „Avion“ v Těšíně, které bylo vybudováno díky dotaci Evropské unie. Jedna z reportáží prvního dílu bude věnována podobnostem českého a polského jazyka.

Druhý díl bude vyprávět o každodenním životě na polsko-českém pohraničí, třetí díl bude věnovaný zámkům po obou stranách hranice, čtvrtý polské a české kinematografii, pátý kuchyni atd.

Na co se diváci mohou těšit?

Pořadem bude provázet dva smíšené, polsko-české páry: Natalie Grosiak a Petr Šiška a Gabriela Lefenda a Paweł Gołębski. Hudební zpracování a průvodní píseň pochází z dílny, i v Polsku velmi známého, českého barda Jaromíra Nohavici.

Čeká je nějaké překvapení?

Kromě již zmíněného Jaromíra Nohavici si budou diváci moci prohlédnout všechny díly pořadu na speciální webové stránce.

Jaká je spolupráce s českým partnerem?

Pořad připravují společně česká a polská redakce. Je to velký logistický, obsahový i technický úkol. Témata pořadů vybíráme společně. Každá redakce připravuje 3 reportáže. Velmi zajímavé je, jak vidí Polsko kolegové z české redakce. Ti nás upozorňují na témata, kterých bychom si sami vlastně ani nevšimli.

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Publicistika
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje