Hry handicapované mládeže Brno 2010

Slavné světové muzikálové melodie v záznamu benefičního koncertu k zakončení her handicapovaných mladých sportovců. Pořadem provází M. Hrdinka. Účinkují: R. Vojtek, S. Laurinová, Š. Marková, V. Matušovová a další. Režie P. Jirásek

Brněnské studio České televize připravilo televizní záznam benefičního koncertu Muzikály na hradě z nádvoří Špilberku, který slavnostně zakončí celý sportovní a kulturní maraton Her handicapované mládeže Brno 2010. Benefiční koncert moderuje Adéla Banášová. Zazní na něm písně ze světových muzikálů v podání českých muzikálových hvězd, jako je Roman Vojtek, Sabina Laurinová, Šárka Marková, Viki Matušovová, Jan Urban a další. Zaposlouchat se můžete do písní z muzikálů Pomáda, Fontána pre Zuzanu, Hříšný tanec, Don Juan, Jesus Christ Superstar, Jack Rozparovač a Horečka sobotní noci.

Hry handicapované mládeže jsou mezinárodním sportovním a společenským setkáním handicapovaných mladých lidí. Počtem účastníků, mezinárodností (15 států Evropy), rozsahem sportovní části i doprovodného a kulturního programu se jedná o ojedinělou akci evropského formátu. Hry handicapované mládeže navazují na úspěch loňských I. Her handicapovaných talentů. Na události spolupracoval Evropský paralympijský výbor s tím, že letošní ročník se konal jako „testovací soutěž“ a má velkou šanci stát se historicky první Evropskou Paralympiádou mládeže.

Stopáž55 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrZábava