Moderní svět jihovýchodní Asie v kontrastu k přežitému politickému smýšlení a prastaré náboženské víře. Francouzský cestopisný cyklus

Pořad bylo možné přehrát do 7. 12. 2015
Video není k dispozici

Vietnam je pro návštěvníky studnicí rozličných vjemů. Výrazné zvuky, vůně, obrazy i chutě jsou patrné téměř na každém kroku. Tato země, ležící na křižovatce dějin a civilizací, si zachovala dědictví kultur, které ji poznamenaly.

Pulzující města jsou charakterizována lidmi v neustálém pohybu. Kola projíždějí sem a tam, hlasití prodavači dávají o sobě neustále vědět, a jsou tak v ostrém kontrastu s velebným tichem proslulých vietnamských pagod.

Ukázkou všech paradoxů současného Vietnamu, kolísajícího mezi dávnou historií, koloniální minulostí, komunistickým režimem a cestou konzumní společnosti, je Ho Či Minovo Město, dříve Saigon. Změny, které Vietnamem zmítají, jsou nejvíce patrné právě zde. Město přitahuje obyvatele ze všech koutů země, kteří tam přicházejí v naději na lepší život. Motorky, mobilní telefony a minisukně nové generace se střetávají s pagodami i s přežitým politickým smýšlením a prastarou náboženskou vírou. Ho Či Minovo Město své bývalé jméno nezavrhlo, lidé mu ještě dnes stále říkají Saigon?

Originální názevFlavors
Stopáž53 minut
Rok výroby 2008
 )D( ST