Jak vodník s čertem chránili Elišku před knížepánem, zatímco Jindřich bojoval s Turkem. Oblíbená česká filmová pohádka. Hrají: A. Černá, R. Valenta, Y. Blanarovičová, J. Zindulka, M. Absolonová, O. Ševčík, L. Županič, A. Švehlík, L. Vaculík a další. Scénář V. Marek a Z. Troška. Kamera E. Sanders. Režie Z. Troška

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Mimořádný úspěch pohádky Princezna ze mlejna tvůrce přímo vybízel k pokračování. A tak se zrodila další pohádka – a neméně půvabná. Čeká vám opět spousta pěkných písniček (O tureckým kraji či Vím jedno údolí), rovněž se znovu setkáte v krásné české krajině s dobráckými strašidly. První díl skončil svatbou a už se zdálo, že po narození malé Terinky se v pohádkovém mlejně zabydlí štěstí natrvalo. To se však ani trochu nelíbí knížepánovi (O. Ševčík), který si na půvabnou Elišku (A. Černá) nepřestal myslet. Se svým oddaným sluhou Žánem (L. Županič) vymyslí lest a Jindřicha (R. Valenta) pošle na vojnu proti Turkovi. Zámecký pán se ale naivně domnívá, že tím má do mlejna cestičku otevřenou a u Elišky vyhráno. Jenže ve mlejně, jak známo, bydlí šikovná a veselá strašidla – čertík (Y. Blanarovičová) s vodníkem (J. Zindulka) – a ti určitě Elišce pomohou… Roli Eliščina otce si zahrál Alois Švehlík, který nedávno oslavil 80. narozeniny.

Pohádka byla oceněna na 32. dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana Ostrov (2000), FILMÁK Plzeň (2000) či 7. divácká soutěž premiérových českých a slovenských filmů uvedených v roce 2000 – Tachovská dýně.

* 30. 7. 1939


Stopáž112 minut
Rok výroby 2000
 ST AD HD

Všechny koprodukční filmy České televize