Dobré ráno s Jedničkou

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Gabriela Lefenda, 34 let, moderátorka

Gabriela se narodila ve znamení Býka. Vystudovala střední pedagogickou školu a také literaturu na Slezské univerzitě v Opavě. Za svůj největší životní úspěch považuje spokojenou rodinu. Mezi její koníčky patří například fitness. Její oblíbené životní motto zní: „Kdo vysoko lítá, nízko padá.“ (profil)

Jaké jsou vaše moderátorské zkušenosti?

Začínala jsem v regionální televizi Polar v Ostravě v roce 1996. Tam jsem moderovala a pracovala jako redaktorka pro regionální vysílání TV Nova. Po úspěšném konkurzu do Snídaně s Novou jsem v tomto pořadu dostala na starost živé vstupy, a také jsem měla příležitost podílet se na dramaturgii tohoto pořadu. Odtud jsem přešla do redakce domácího zpravodajství, kde jsem pod vedením Pavla Zuny pracovala jako redaktorka a moderátorka nočních zpráv. Z tohoto pracovního kolotoče jsem si šla odpočinout na mateřskou dovolenou. Odtud mne po dvou letech zavolali opět do domovského regionálního studia Polar TV Ostrava, kde jsem před mnoha lety začínala. Mým úkolem bylo vedení regionálního zpravodajství.

Jak snášíte ranní vstávaní?

Dobře. Nemám s vstáváním nejmenší problém. Jen to možná bude chtít občas hodně silnou pleťovou masku (smích).

Jak by podle vás mělo vypadat ideální dobré ráno?

Když se budeme bavit o pořadu, tak by mě mělo v prvé řadě probudit. Taky by na mě neměly koukat z obrazovky dva obličeje, které chtějí byt za každou cenu vtipné. Zkrátka abych měla chuť, pustit si televizi znovu.

Vzpomněla byste si na nějaký svůj moderátorský trapas nebo přeřek?

Ano. Třeba deštník jsem zaměnila za dnešník. Taky jsem jednou prohlásila, že v jedné nemocnici otevřeli pavilon vololéčby a že narkomani se budou léčit megafonem místo metadonem. Taky se mi podařilo říct, že skupina Deep Purple konzervovala v Ostravě (smích).

Kdy jste naposledy zaspala?

Tak to vážně nevím. Jsem „akurátní“ člověk. Vstanu, i kdybych se měla nechat přivést na dvoukoláku. Zaspávala jsem občas z únavy, když se mi narodilo miminko. To jsem chvílemi spala i ve stoje. To bylo takové mé jediné spací období.

Který pořad si nenecháte ujít?

Každý večer sleduji večerní Události. Nenechám si ujít taky talkshow Jana Krause. A pak mě baví pořady Pod pokličkou a Bydlení je hra. A baví mě i dokumenty na ČT2.

Kdo je váš oblíbený moderátor?

Z moderátorů zpráv se mi nejvíce líbí Marcela Augustová. Ze zahraničí se mi líbí Oprah Winfrey. Jsou to dámy, které už mají něco za sebou. Osobnosti. Líbí se mi, když má člověk za sebou nějakou minulost a ta se pozitivně odráží v tom, co dělá. Takovému moderátorovi věřím.

Rozhovor zpracoval Jiří Nedvídek

Stopáž: 146 minut – Rok výroby: 2010 – P
Žánr: Zábava | Publicistika
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.