Václav Chalupa
V třináctidílném seriálu Pohádky pro štěňátka se znovu setkáme s fenkou bavorského barváře Madlou, známou ze seriálu Václava Chaloupka Madla a Ťap. Poslechneme si příběhy o známých i méně známých lesních zvířatech, které vypráví večer před usnutím svým pěti štěňatům.

Václav Chaloupek doposud pro Večerníček natočil devět inscenovaných dokumentárních seriálů se zvířátky, jako třeba Méďové, Pruhovaní kamarádi, Kluci ze zámku či Vydrýsek, a na tuto řadu nyní navazuje desátou sérií o Madle a jejích dětech – Adince, Bročkovi, Cilce, Drakovi a Edym.

Fenka Madla
Madla se štěňaty bydlí u laskavého chovatele zvířat Václava (kterého hraje sám Václav Chaloupek) v hájovně uprostřed lesa. Chtěla by, aby z jejích dětí vyrostli šikovní pejsci, a proto se pečlivě stará o jejich výchovu. Na začátku každého dílu tak uvidíme, co nového se štěňata naučila a co zajímavého zažila – budeme sledovat první krůčky, krmení, návštěvu zvěrolékaře, hraní na dvoře, vycházky do lesa, uličnické kousky, a to až do chvíle, kdy budou štěňata dost velká na to, aby mohla odejít k novým páníčkům.

Sovy
Štěňata ale nejsou jedinými hrdiny – v seriálu se objeví mnoho dalších zvířat, o kterých Madla svým dětem vypráví, aby je dobře připravila na to, co je ve světě čeká. V každém dílu si poslechneme příběh jednoho zvířete – zajíčka, který se bál, jezevců, kteří pátrali po kouzelných hříbcích, srnečka, kterého odnesli houbaři, bobra, kterého vzala velká voda, či psíka mývalovitého, který hledal klidné bydlení. Ale v lese i na hájovně žije ještě mnoho dalších živočichů, obyčejných i vzácných jako třeba sýkora parukářka, sýc rousný, krahujci nebo tetřev hlušec, kteří se do příběhů také připletou. Do některých příběhů zasáhnou i lidé – ti, co zvířatům pomáhají, i ti, kteří jim působí nesnáze. A mimochodem se také dozvíme mnoho informací o životě zvířat v naší přírodě, i o tom, jak se k nim máme chovat.

Hájovna
Ve večerníčku hraje velkou úlohu samotná hájovna jako útočiště pestré skupiny zvířat, které tu Václav Chaloupek shromáždil a zkušeně se o ně stará. Zvířata jsou na sebe i na Václava Chaloupka tak zvyklá, že je možné natočit i velmi neobvyklé scény jako třeba společný výlet celé zvířecí "rodinky" do lesa. Madle v roli vypravěčky propůjčila svůj hlas Jana Paulová a spolu s Václavem Chaloupkem (scénář, kamera a režie) se na vzniku večerníčku podíleli jeho osvědčení spolupracovníci Jaroslav Samson Lenk (hudba a písničky), Petr Maršík (scénář a střih), Jiří Bálek (kamera), Leoš Martinek (zvuk) a další.