Osudová tragédie v úchvatných kulisách argentinské přírody. Nizozemsko-argentinský film (2008). Hrají: A. Couceyrová, J. Lorenzo, V. H. Carrizo a další. Režie Albertina Carriová (Ve španělském znění s titulky)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Uprostřed úchvatné, širé a nehostinné pampy nedaleko osady La Rabia stojí dvě farmářské usedlosti. Jednu obývá zahořklý a málomluvný farmář Poldo, jeho mladá žena Alejandra a němá a zaostalá dcerka Nati. Na druhé usedlosti hospodaří surovec Pichón s dospívajícím synem. Polda a Pichóna neváže přílišná náklonnost, přesto jsou schopni si pomáhat a sdílet starosti farmářského života. Poldo však netuší, že jeho žena má s Pichónem poměr. Svědkem jejich vášnivých setkání je zpravidla malá Nati, němé dítě, které zdánlivě nemůže nic prozradit. Mračna se však stahují a schyluje se k obrovskému neštěstí, pomstě a tragédii, která v osadě La Rabia (jejíž jméno se dá překládat jako Vztek či Vzteklina) nenechá kámen na kameni.

Zatím poslední celovečerní film argentinské televizní a filmové režisérky a dokumentaristky Albertiny Carriové získal v roce 2008 cenu za režii na mezinárodním filmovém festivalu v Havaně. Carriová vsadila na nádherné přírodní scenérie v kombinaci s nepřikrášlenými výjevy z venkovského života a animovanými sekvencemi, které divákovi zprostředkují myšlenky malé Nati.

Originální názevLa Rabia
Stopáž84 minut
Rok výroby 2007
 T *
ŽánrFilm