7 divů Česka

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2102  
Sdílet
| Poslat odkaz

Marek Eben, moderátor pořadu

Klikněte pro větší obrázekMarek Eben je znám jako herec, muzikant a především jako televizní moderátor. Jeho milé, inteligentní a seriozní vystupování mu vyneslo nesmírnou popularitu.

Mimo jiné moderoval několik ročníků cen TýTý, soutěžní pořad O poklad Anežky České nebo StarDance… když hvězdy tančí. Nyní mají diváci možnost pravidelně ho vídat na obrazovkách ČT v pořadu Na plovárně, kam si zve k milému rozhovoru zajímavé hosty nejrůznějších profesí.

Spolu se svými dvěma bratry vystupuje ve skupině Bratří Ebenové. Kromě hudební a dramatické činnosti se věnuje také skládání textů a hudby.

Marek Eben se narodil 18. prosince 1957 v Praze, v roce 1979 vystudoval hudebně – dramatický obor pražské konzervatoře a poté získal angažmá v Divadle Vladimíra Nezvala v Karlových Varech a v Divadle Jaroslava Průchy v Kladně. V letech 1983 - 2002 byl členem souboru Studia Ypsilon.

Rozhovor s moderátorem Markem Ebenem:

  • V čem vidíte smysl téhle ankety, čím je pro vás zajímavá?

Tuhle anketu vidím spíš jako hru. Nepohne jistě českými dějinami, ale není špatné si občas uvědomit, kolik pokladů, ať už materiálních nebo duchovních naše země má. Ona ta naše národní hrdost dostává v posledních letech docela zabrat, když už se nám něco daří, jako třeba předsednictví EU, je třeba s tím rychle skoncovat, takže trocha národního optimismu, řekl bych, prospěje.

  • Výběr padesáti divů znáte. Pro který z nich byste hlasoval právě vy?

Já si myslím, že jako moderátor musím být nestranný, takže nebudu navádět.

  • Který z divů vám naopak v padesátce chybí?

Těch by bylo hodně, osobně se domnívám, že tam chybí například Franz Kafka, protože jeho dílo dalece přesáhlo hranice naší země.

  • Ve svém pořadu Na plovárně máte jednoho hosta. Teď jste měl ve studiu hostů nespočet. Co vám dalo nejvíce zabrat?

Právě to množství hostů. Některé z nich jsem poprvé viděl až ve studiu, takže jen zapamatovat si jména a tituly nebylo tak snadné.

  • Který z hostů, nebo názorů vás při natáčení nejvíce pobavil?

Musím říct, že jsem obdivoval Františka Ringo Čecha, který má velký dar odhadu situace. Ve chvíli, kdy diskuse začínala být příliš akademická, rázně zasáhl. A je opravdu vtipný. Někomu ten humor přijde možná trochu moc od podlahy, ale ve studiu, kde byly samé osobnosti vědy a kultury, se smáli všichni, titul netitul.

  • Co nebo kdo vás naposledy přivedl k údivu?

Já se divím skoro u každých zpráv. Divím se, co všechno je v téhle zemi možné.

  • Co se vám vybaví, když se řekne Expo?

Když jsem jako kluk slyšel slovo EXPO, znělo to pro mne jako něco exotického, co nikdy neuvidím. Nepomyslel bych si, že se někdy budu moci této světové výstavy dokonce aktivně zúčastnit.

  • Za co se my Češi za hranicemi podle vás rozhodně nemusíme stydět?

Za naši kreativitu, schopnost improvizovat, za to, že jsme nikdy nezotročili žádný jiný národ a za náš smysl pro humor.

Rozhovor zpracoval: Jiří Nedvídek

Stopáž: 81 minut – Rok výroby: 2010 – L
Žánr: Zábava
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.