Komici na jedničku

Stella Zázvorková

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Petr Nárožný a jeho hosté vzpomínají na výjimečnou komediální herečku Stellu Zázvorkovou (2012). Dále účinkují: I. Janžurová, L. Sobota, V. Vorlíček a L. Lipský. Režie A. Činčerová

"Miluju smích, toužím ho slyšet z publika, jedná se o určitou formu narkotika. To je můj balzám, elixír mládí." To jsou slova vynikající komediální herečky Stelly Zázvorkové.

Klikněte pro větší obrázekPo nižším gymnáziu se neúspěšně pokoušela dostat na Státní konzervatoř, vystudovala tedy anglickou internátní školu. Nakonec ale přeci jen touha po hraní zvítězila. Stella Zázvorková byla herečkou nezdolného temperamentu. Všechny její role byly obdařeny velkou životností a elánem. I když měla velké dramatické nadání pro charakterově titěrné kreace, proslavila se jako jedna z největších českých ženských komiků 20. století. Její škála byla opravdu obdivuhodná. Přes rázovité manželky, semetriky, klepny, paničky a sousedky, jež ještě více podtrhovala mluveným projevem výrazným hlasem a rychlou gestikulací, se dostala až ke starým kyselým babkám a hodným babičkám. Autorsky se podílela na několika kuchařkách a na svých vzpomínkách "Stella o sobě: …život je jiné jeviště" (1998).

Za své umění obdržela titul Zasloužilé umělkyně (1982), Cenu Senior Prix (1993), Cenu Thálie (2000) "Za celoživotní mistrovství v činohře", Cenu TýTý (2002), české státní vyznamenání Medaile "Za zásluhy" (2003) a na samém sklonku života druhého Českého lva (2004) za "Dlouholetý umělecký přínos" českému filmu.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
  • 7. 9. 2017 20:22

    Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

  • 1. 9. 2017 19:31

    Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

  • 1. 9. 2017 10:56

    Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Zábava | Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Kdo byla…
Stella Zázvorková
Stella Zázvorková

herečka

* 14. 4. 1922

† 18. 5. 2005