Kuře v inventuře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 16  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pomozte dětem 2010
Dvanáctý ročník sbírkového projektu České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti vrcholí přímým přenosem velkého zábavného pořadu s písničkami, scénkami a především s možností přispět těm, kteří to nejvíc potřebují. Moderují: T. Hanák, M. Augustová, M. Maurerová a V. Kotek. Účinkují: I. Chýlková, T. Černochová, S. Tobias, Y. Sánchez, O. Havlík, J. Boušková, T. Trapl, Koťata a jejich tygři, Toxique, The Tap Tap, Botafogo, XINDL X, All Star Refjúdží Band, APROPO a další. Režie P. Soukup

KuřeJako každoročně zhodnotíme uplynulý rok a představíme největší dárce, dlouhodobé partnery projektu a vybrané spojence sbírky, tzn. organizátory větších či menších sbírkových a benefičních akcí. To vše ale trochu jinak.

Titulek letošního pořadu, Kuře v inventuře, slibuje totiž mnohé. Neomezili jsme se tentokrát jen na jedno studio, ale půjde opravdu o malou zábavnou inventuru. Nahlédneme díky ní do různých koutů Kavčích hor, kde se v neobvyklých situacích objevují ve svých menších či větších rolích moderátoři i samotní partneři Pomozte dětem.

KuřeDramaturgie připravila pro letošek opravdu velmi pestrou hudební nabídku. V 90 % případů jde o nové tváře a seskupení, které pro Pomozte dětem doposud nevystupovali.

Poprvé pro Pomozte dětem vystoupí např. herečka Ivana Chýlková, která divákům připomene, že není JEN herečka, ale také výborná zpěvačka.

Herečka Slovenského národního divadla a šansoniérka Szidi Tobias pracovala původně jako dělnice v koksovně, knihovnice a divadelní nápověda. Jako zpěvačka se zapsala do povědomí posluchačů šansonu především svou účastí na Horáčkově albu Ohrožený druh.

KuřeCo se stane, když se hodí do zkumavky výjimečný dívčí hlas a hudební perfekcionismus čtyř individuí permanentně intoxikovaných hudbou, prozradí členové kapely Toxique, kteří poprvé speciálně pro Kuře představí svůj nový singl!

Hudebníci z Toxique spolupracují na naší scéně se spoustou dalších umělců. Mj. také s polsko-kubánskou vokalistkou Yvonne Sánchez, která okouzlila posluchače po celém světě svými písněmi s příchutí jazzu, samby či bossa-novy.

V podobném duchu jako Yvonne Sánchez, v rytmu bossa-novy, přicházejí pro Pomozte dětem zahrát také herci divadla Ypsilon, kteří pod taktovkou Jana Jiráně vytvořili formaci s názvem Botafogo.

KuřeTypická image: bílé košile, černé brýle, kravaty i kalhoty. To je klasika české hudební scény – Laura a její tygři. Pro Pomozte dětem ale přicházejí s extra formací. Nová generace Koťata a jejich tygři nadchne malé i velké diváky.

Oslovení „xindle“ už dávno není nadávka. Tedy od té doby, co se na hudební scéně objevil filmový a televizní scenárista Ondřej Ládek, alias Xindl X. Ve své hudbě kombinuje hiphopové frázování s folkem, jazzem a blues.

Jako solitéři, nikoliv však zanedbatelní, přicházejí pro Kuře zazpívat také Tereza Černochová, majitelka úchvatného hlasu, a Ondřej Havlík alias En.Dru, mistr beatboxu, který má v puse doslova orchestr…

KuřeAsi nejzajímavějším seskupením, které letos vystoupí pro Kuře je All Star Refjúdží Band. Jde o divadelníky a hudebníky z celého světa s vyhraněným uměleckým a společenským postojem. Ve svých divadelních a hudebních projektech pracují s lidmi a pro lidi, kteří se ocitli v krizové životní situaci.

Pochlubit se svým úspěchem přijdou i bronzoví vítězové pořadu České televize Duety, když hvězdy zpívajíJana Boušková a Tomáš Trapl.

Kromě pěveckých vystoupení se mohou diváci těšit také na vystoupení taneční. Letos v podání jednoho ze spojenců Pomozte dětem – spolku APROPO.

Starými známými jsou letos pouze skupina The Tap Tap, kterou si diváci mohou pamatovat z minulého roku.

KuřeV průběhu vysílání bude na serveru Aukro.cz probíhat aukce osobních věcí věnovaných účinkujícími a moderátory pořadu.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Tomáš Přenosil 12. 4. 2010 10:32

  RE: Monika

  Dobrý den Moniko, děkujeme za upřímnost. Vážíme si každé divácké reakce. A také si uvědomujeme, že …

 • Míla 11. 4. 2010 19:32

  Proč nebyl pořad vysílán i v rádiu?

  A já se ptám - Proč nebyl pořad vysílán současně i v českém rozhlase? Vezměte si příklad z Paraplete! Š…

 • Matěj 10. 4. 2010 19:52

  Jako estráda nic moc

  K projektu připomínky nemám, ale... amatéři by se neměli nutit k projevu před kamerou tímto způsobem…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 96 minut – Rok výroby: 2010 – L
Žánr: Zábava
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Oficiální stránky projektu