Den D (5/13)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pět investorů čeká ve svém doupěti na nápad, který stojí za investici. Dokáže je někdo z ambiciózních podnikatelů přesvědčit? Česká verze celosvětově úspěšného pořadu. Provází Jan Pokorný. Režie V. Forst

Pět investorů čeká ve svém doupěti na nápad, který stojí za investici.

Dnes před ně předstoupí jako první mladý podnikatel, který by chtěl vyvážet české lékaře do zahraničí. Představí se silák, který si umí uvázat železnou kravatu. Jak uspěje u investorů muž, který tvrdí, že má lepší vyhledávač, než je světová jednička Google? Trefí do černého mladík, který by chtěl udělat speciální paintballové hřiště? A jako poslední se představí dvojice, která tvrdí, že velké peníze by se daly vydělat na dřevěných autodráhách.

Dokáže někdo ze skupinky těchto podnikatelů investory přesvědčit?

Pořadem provází Jan Pokorný.

Účinkují Ondřej Bartoš, Dana Bérová, Marta Nováková, Tomio Okamura, Michael Rostock-Poplar.

Režie Vladimír Forst.

Doctor Agency

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 425
Podnikatel: Jindřich Slavík
Požadovaná investice: 450 000 Kč
Nabízený podíl: 50 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Jindřich Slavík přišel před investory s kontroverzním projektem – jeho firma Doctor Agency měla pomáhat mladým lékařům vycestovat do zahraničí, kde by získali lepší peníze a větší zkušenosti. O návrat doktorů do rodné vlasti neměl pan Slavík strach – podle jeho průzkumů by se až 63 % z nich vrátilo, zejména kvůli sociálním vazbám na rodinu, přátele atd. Jindřich Slavík chtěl projektem upozornit hlavně na tristní situaci lékařů v České republice, kteří musejí často za podprůměrný plat vykonávat náročnou práci s mnoha přesčasy. Mezi pěticí investorů projekt budil od počátku velké rozpaky a pozdvižení. Michael Rostock a Marta Nováková měli od počátku problém hlavně s „odsunem chytrých lidí do ciziny“, zbytek investorů byl sice v tomto názoru shovívavější, pan Slavík však ani je nepřesvědčil, že toto je ta správná cesta, jak poukázat na špatný stav. Tomio Okamura navíc v celém projektu neviděl ani vynášející byznys, a tak Jindřich Slavík s Doctor Agency v Doupěti neuspěl. Podaří se mu „pomoci“ doktorům jinak?

Překonávání siláckých světových rekordů

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 337
Podnikatel: Jaromír Bakalík
Požadovaná investice: 300 000 Kč
Nabízený podíl: 20 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Majitel posilovny a silák Jaromír Bakalík předvedl investorům efektní show – postupně před nimi v zubech ohýbal hřebíky, železnou tyč, zvedl sud plný piva nad hlavu pětadvacetkrát za jednu minutu nebo si uvázal železnou kravatu. Na překonávání siláckých světových rekordů žádal po investorech 300 000 korun. Ti byli sice po celou dobu prezentace v dobré náladě (Tomio Okamura s Michaelem Rostockem dokonce chtěli pana Bakalíka napodobit, leč siláka nepřekonali), když však došlo na byznys, bylo zle. Podle nich Jaromír Bakalík potřeboval hlavně schopného promotéra, toho však rekordman v době prezentace neměl. Byť pak investoři panu Bakalíkovi přislíbili kontakty na správné lidi, kteří by mohli tuto show propagovat, o investici neměli zájem. Další rekordy se tak zřejmě ještě chvíli překonávat nebudou.

Internetový vyhledavač lepší než Google

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 587
Podnikatel: Petr Hejl
Požadovaná investice: 1 000 000 Kč
Nabízený podíl: 50 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Google je v současnosti nejpoužívanější internetový vyhledavač a jednou z deseti nejhodnotnějších firem světa. Petr Hejl však v něm vidí zásadní problémy a chyby a před investory přišel s nápadem svého vlastního prohlížeče - hledače, jenž by měl Google předčít. Na umístění vyhledavače na trh a na pokus, který by ověřil, zda je Hejlův hledač lepší a výkonnější, požadoval 1 000 000 korun a nabízel 50 % podíl. V případě, že by se neprokázala jeho efektivita, by však celá investice zmizela v nenávratnu. To investory odzbrojilo hned na začátku. Po zbytek prezentace pak těžce hledali společnou řeč. Pan Hejl je nedokázal přesvědčit, proč by měl být zrovna jeho hledač lepší a ve vyhledávání informací efektivnější než ostatní vyhledavače. Investoři tak jeden po druhém z vyjednávání odstoupili a peníze neinvestovali. Google zůstává světovou jedničkou prozatím dál…

Paintballové bitevní pole

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 329
Podnikatel: Stanislav Rychnovský
Požadovaná investice: 800 000 Kč
Nabízený podíl: 25 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Paintball je moderní dynamická hra, která je široce oblíbena a Stanislav Rychnovský si toho je dobře vědom – kolem paintballu se již pár let pohybuje a ví, co hráči chtějí a potřebují. V rámci zlepšení služeb chce stavět unikátní paintballová hřiště a po investorech chtěl na výstavbu takového jednoho 800 000 korun. Trefa do černého se však nekonala – investoři zkrátka neviděli lukrativní byznys v provozování paintballových hřišť. Stanislav Rychnovský je ani jinak nepřesvědčil, a tak i on odešel z Doupěte s prázdnou.

Autodráhy Slotcar.cz

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 612
Podnikatel: Stanislav Kubín a Pavel Řebíček
Požadovaná investice: 1 500 000 Kč
Nabízený podíl: 38 %
Investor: Ondřej Bartoš

Stanislav Kubín a Pavel Řebíček předstoupili před investory s projektem digitálních autodráh Slotcar.cz. Ty mají oproti analogovým řadu výhod – auta se např. mohou na dráhách předjíždět, jezdit za sebou, tankovat palivo atd. Na nákup technologie, softwaru, prvotního materiálu a výrobu několika prvních testovacích kusů požadovali 1 500 000 korun a nabízeli 38 % obchodního podílu v nově vzniklé společnosti. Stanislav Kubín je konstruktér, který se k autodráhám dostal náhodou, Pavel Řebíček je obchodník a s bratrem v byznysu s autodráhami ovládají 30 % tuzemského trhu. To zaujalo hlavně Tomia Okamuru a Ondřeje Bartoše, kteří se také rozhodli dát nabídky. Tomio Okamura nabídl 500 000 korun za pětiprocentní podíl v mateřské firmě, Ondřej Bartoš nabídl celou požadovanou částku, chtěl však 45 % z nové firmy a měl dvě podmínky – Pavel Řebíček se bude projektu účastnit na sto procent a firmu předá bratrovi a s autodráhami se pokusí prorazit na mezinárodní scénu. Tomio Okamura již na toto neodpověděl a vyjednávání se tak stočilo k jediné nabídce. To ještě pokračovalo notnou chvíli, Stanislav Kubín s Pavlem Řebíčkem však nakonec přijali podmínky Ondřeje Bartoše a požadovanou investici získali. Využili svůj Den D naplno; kdo je ještě v druhé řadě napodobí?

Chat:

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • 7. 3. 2017 20:40

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Pavel 11. 7. 2012 11:16

  Den "D" - všeobecně.

  Pořad sleduji,i když ne pravidelně,již delší dobu. Pobaví mně mě občasné komické situace,avšak na …

 • Zdeněk Dumbrovský 2. 7. 2012 15:23

  Tady se spí?

  Smazat nevhodné komentáře umíte, tak proč neodpovíte na dotazy?

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 45 minut – Rok výroby: 2009 – P  ST
Žánr: Zábava
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady