Závislosti

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Od 18. října máte možnost sledovat na druhém programu České televize dokumentární cyklus zabývající se závislostmi. Každý týden vám nabízíme ucelenou informaci o jednom druhu závislosti. Mimo drog, tabáku a alkoholu se cyklus zabývá i méně obvyklými závislostmi – na sexu, lécích nebo jídle.

ZávislostiV cyklu vystoupí přední čeští adiktologové, psychiatři, psychologové a další odborníci (Petr Popov, Martina Těmínová, Hana Papežová, Magdalena Frouzová, Ivan Skalík, Ladislav Csémy, Jan Cimický, Eva Králíková, Daniel Köppl).

Scénář každého dílu je postaven na reálném příběhu závislého člověka.

Hned po premiérovém odvysílání pořadu máte možnost o tématu, pořadu nebo svých problémech chatovat s odborníkem nebo i některým ze závislých.

Závislosti„Při natáčení jsme se snažili vyhnout častému postupu rozhovorů s odborníky, takzvaným „mluvícím hlavám.“ K tomuto cíli jsme se pokusili využít možností, které poskytuje moderní digitální technologie. Při natáčení jsme použili reflexní klíčovací stěnu, v postprodukci jsme kladli důraz na důslednou práci s animací a grafikou. V některých sekvencích je využito až šestnáct grafických vrstev. Samozřejmě jsme se snažili, aby zajímavá forma vizuální strany nezastiňovala důležité obsahové informace, ale právě naopak – aby je pomohla divákovi lépe vstřebat“, říká autorka a režisérka cyklu Šárka Slezáková.

Dokumentární cyklus Závislosti je součástí projektu „Můžu ti pomoct?“, který se mimo jiné zabývá primární prevencí rizikového chování mladých lidí.

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST  HD
Žánr: Vzdělávání
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.