Přímý přenos z chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně je věnován Charitnímu centru Marta – Domov Daliborka. Účinkují: T. Fischerová, M. Kubišová, J. Kačer, Pražská komorní filharmonie, Dechový kvintet PKF, Prague Fagtory, I. Ženatý, A. Kalivodová, J. Tůma, J. Svěcený, J. Svěcená a Kühnův smíšený sbor. Režie A. Rezek

Poslední, čtvrtý Adventní koncert vysíláme přímým přenosem z chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně a je věnován Charitnímu centru Marta – Domov Daliborka. Rodiče, kteří se rozhodnou sami pečovat o své zdravotně postižené dítě se časem dostanou do situace, kdy už z důvodu nemoce či stáří tuto péči nezvládají a dosud bylo řešení jen jedno – rodiče šli do domova důchodců a dítě, v té době již třeba dospělé, do ústavu sociální péče. Přerušení rodinných vazeb je pak nesmírně traumatizující pro všechny zúčastněné. Realizací projektu Charity Prostějov vznikne jedinečné sociální zařízení, které zajistí komplexní a společnou péči pro handicapované i jejich rodiče.

V pořadu účinkují: T. Fischerová, M. Kubišová, J. Kačer, Pražská komorní filharmonie, Dechový kvintet PKF, Prague Fagtory, I. Ženatý, A. Kalivodová, J. Tůma, J. Svěcený, J. Svěcená a Kühnův smíšený sbor.

Režie Adam Rezek.

Stopáž60 minut
Rok výroby 2010
 L
ŽánrHudba