Britský dobrodružný seriál natočený podle série historických románů pro děti (2008). Hrají: F. Isherwoodová, E. Machover, R. Brookes-Murrellová, S. Mapes, E. McCarthy a další. Režie Jill Robertsonová

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Seriál byl natočen na motivy bestsellerů Caroline Lawrenceové.
Dcera římského námořního kapitána Flavia Gemina společně se svými kamarády, synem židovského lékaře Jonathanem, který s otcem a sestrou uprchl z Jeruzaléma, africkou dívkou Nubiou, jež je zpočátku Flaviinou otrokyní, a němým řeckým chlapcem Lupem, v něm prožívají četná dobrodružství. V poutavém rodinném seriálu z Římské říše z roku 79 našeho letopočtu objasňují záhady a odhalují mnohá tajemství z dávné minulosti.

Prostřednictvím četných srovnání se životem dnešní mládeže seriál ukazuje, jak se potýkají s problémy pramenícími z předsudků, násilí a prostředí protknutého strhujícími příběhy plnými záhad a napětí.

Každý z hrdinů je z různých důvodů považován římskou společností za ztracenou existenci a outsidera. V každé epizodě hraje klíčovou roli síla jejich přátelství. Zkoumají nevysvětlitelné záhady, při kterých se setkávají s různými překážkami –nebezpečím při výbuchu Vesuvu počínaje a intrikami římského senátu konče.

Originální názevRoman Mysteries / The Slave Girl from Jerusalem
Stopáž28 minut
Rok výroby 2008
 )D( ST HD