Stavba domu z dubového dřeva a skla na venkově. Britský dokumentární cyklus

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

- Je to ničím nechráněné místo a architekt hned na začátku přišel s nápadem, že bude pěkné, kdybychom postavili dům, který by poskytoval útulek v různou denní dobu. – A kde ho chcete postavit? – Vedle stávající chaty, doslova pár metrů od ní.

Toužíte-li po neposkvrněné krajině, sotva naleznete lepší místo, než je údolí Lambourn, které se nachází v pahorkaté krajině hrabství Berkshire. Je známé tím, že se zde trénují dostihoví koně. Rupert a Julie si tu koupili pozemek s chatou, která sedí na vrcholu kopce a má výhled do údolí. Po dokončení nového domu bude chata zbourána. Zatím zde bude rodina se dvěma dětmi bydlet. Budou žít doslova na staveništi.

– Co vás nutí uskutečnit tento sen, tuto báječnou vizi vaší budoucnosti? – Asi to, že jsme konečně našli místo s nádhernými výhledy a doufáme, že se nám podaří postavit něco, co nám umožní si je užívat. – Dům stavíte z dubového dřeva, ze kterého se dřív dělaly stodoly. – Spousta lidí určitě touží po bydlení ve staré stodole, ale tohle stodola nebude.

Originální názevGrand Design 02
Stopáž49 minut
Rok výroby 2008
 ST 4:3
ŽánrDokument